Mostarci su deklasirali Islanđane i stigli na korak od plej-ofa Lige Evrope!

zrinjski breidablik liga evrope uživo prenos  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Zrinjski je na korak od plej-ofa Lige Evrope!

Mostarci su večeras, nakon sjajne partije, deklasirali prvaka Islanda Breidablik u prvoj utakmici trećeg kvalifikacionog kola i uz prednost od četiri gola putuju na revanš, zakazan za sljedeći četvrtak!

ZRINJSKI – BREIDABLIK 6:2 (5:0)
/Kiš 2, 30, Malekinušić 22, 40, Bilbija 33, Ivančić 56 – Ludvikson 65, Ejolfson 74/

Revanš je zakazan za 17. avgust, a ukoliko Zrinjski iz ovog dvomeča izađe kao pobjednik, u plej-ofu Lige Evrope igraće sa austrijskim LASK-om. A samim plasmanom u ovu fazu, bh. prvak bi obezbijedio bar grupnu fazu Lige konferencija, te postao prvi tim bh. tim u jednoj od grupa nekog evro-takmičenja!

Maestralno je Zrinjski odigrao prvih 45 minuta, mada je to možda i preblaga riječ!

Čak pet pogodaka je postigao tim Krunoslava Rendulića u prvom dijelu, čak 15 šuteva uputio ka golu rivala. Po dva pogotka bila su djelo Tomislava Kiša i Matije Malekinušića, dok se u strijelce upisao i kapiten Nemanja Bilbija!

Poslije 11 minuta igre u nastavku, Antonio Ivančić je postigao šesti gol, poslije čega je Zrinjski "povukao ručnu". To je Breidablik iskoristio i, uprkos činjenici da je od 31. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Viktora Karla Einarsona, sa dva gola malo pokvario sjajan utisak koji je bh. prvak ostavio u prvom dijelu.

Tok utakmice pročitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka (od 85. Memija), Jakovljević, Barišić (od 29. Senić), Tičinović, Ivančić, Kiš (od 66. Zlomislić), Čanađija, Malekinušić (od 66. Mišić), Bilbija, Ćuže (od 85. Jukić). Trener: Krunoslav Rendulić.

BREIDABLIK: A. Ajnarson, Jeoman (od 66. Ingvarson), Margeirson, Muminović, Gunlaugson, Ejolfson, Sigurjonson, Ludvikson, V. Ajnarson, Stajndorson (od 66. Hlinson), Svantorson (od 46. Olsen). Trener: Oskar Torvaldson.

22:53

KRAJ!

Velika pobjeda Zrinjskog u Mostaru, Breidablik je savladan rezultatom 6:2, "plemići" su na korak od plej-ofa Lige Evrope!

22:49

Nadoknada će trajati četiri minuta

22:45

87' - Žuti karton za Senića

22:43

85' - Nova dupla promjena u Mostaru

Izlaze Ćorluka i Ćuže, na terenu su Memija i Jukić.

22:41

82' - PREČKA, PA PREČKA!

Dva puta Zrinjski u jednom napadu pogađa okvir gola!

Prvo je Čanađija pogodio prečku, a potom i Ćuže, uz "pomoć" golmana Breidablika!

22:41

81' - Umalo autogol!

Moglo je sada da bude 7:2!

Nakon jednog centaršuta sa lijeve strane, Margeirson je izbacio loptu glavom, a prošla je nedaleko od stative!

22:39

22:36

Pogledajte gol za 6:2!

22:35

74' - GOOOL, 6:2!

Ejolfson je dodoatno smanjio prednost Zrinjskog, 6:2 je u Mostaru!

Primio je jednu loptu u kaznenom prostoru, šutirao iz trka i matirao Marića.

22:28

69' - "Požutio" je Jakovljević

22:27

66' - Duple promjene kod obje ekipe

Kod Zrinjskog, umjesto Malekinušića i Kiša, na terenu su Mišić i Zlomislić.

U islandskom taboru, izašli su Stajndorson i Jeoman, u igri su Hlinson i Ingvarson.

22:24

65' - 6:1 U MOSTARU

Ludvikson je smanjio prednost Zrinjskog.

Pobjegao je prvotimac Breidablika odbrani domaćih i lako matirao Marića.

Pogledajte taj trenutak:

22:20

Pogledajte šesti gol iz drugog ugla!

22:18

Evo tog šestog gola!

22:16

56' - GOOOOOOL, 6:0!

U strijelce se sada upisuje i Ivančić!

Kiš je nakon primljene lopte na desnoj strani odigrao u sredinu, odbrana Islanđana kratko odbila, ali na njihovu nesreću samo do Ivančića koji lako pogađa!

22:04

46' - Počelo je drugih 45 minuta!

Na startu nastavka, Olsen je zamijenio Svantorsona.

21:57

21:49

15:0 u šutevima nakon prvog poluvremena!

21:48

Kraj prvog poluvremena

ZRINJSKI - BREIDABLIK 5:0 NAKON PRVOG POLUVREMENA!

21:44

Četiri minuta nadoknade

21:44

45' - Ćuže preko gola!

Kiš je sada odigrao sjajnu loptu za Ćužea, ovaj neometan šutira preko gola!

Nestvarna partija Zrinjskog, nestvarna!!!

21:40

40' - ŠTA JE OVOOOO!? 5:0 ZA ZRINJSKI!

Rapsodija Mostaraca, 5:0, Malekinušić postiže svoj drugi gol večeras!

Kiš je šutirao glavom, Ejnarson odbio loptu, a Malekinušić novi "odbijanac" posprema u mrežu!

21:36

... a ovako četvrti!

21:35

Ovako je Zrinjski postigao treći gol...

21:33

33' - GOOOOL, 4:0!

Bilbija pogađa za 4:0, potop Islanđana!

21:30

31' - Islanđani ostaju sa desetoricom!

Drugi žuti karton je dobio Viktor Karl Ejnarson, Breidablik ostaje sa deset igrača!

21:29

30' - GOOOOOL, 3:0!

Breidablik je nokautiran u Mostaru, 3:0, drugi gol za Kiša!

Pogriješili su prezimenjaci Ejnarson u dodavanju pred svojim golom, do lopte je stigao Bilbija, uposlio Kiša a ovaj lako postigao svoj drugi gol večeras!

21:27

29' - Prinudna izmjena u Zrinjskom

Umjesto Hrvoja Barišića koji se povrijedio, na terenu je Matej Senić.

21:25

Evo gola za 2:0!

21:23

24' - Žuti karton za V. Ejnarsona

21:21

22' - GOOOOOL, 2:0!

Malekinušić je pogodio za 2:0!

Kiš je izveo korner, Ejnarson odbranio udarac glavom Bilbije, a loptu je u mrežu pospremio Malekinušić!

21:21

21' - PREČKA!

Nova šansa za Zrinjski, sijeva pred golom Breidablika!

Anton Ejnarson je pogriješio, predao loptu u noge Ćužeu, ovaj šutirao - ali je pogodio prečku!

21:19

20' - Bilbija!

Kakva šansa za kapitena Zrinjskog!

Odlično je Ćorluka primio jednu dubinsku loptu na desnoj strani, odigrao u sredinu za Bilbiju, ali ovaj šutira tik pored gola!

21:17

18' - Ćuže!

U sjajnoj je šansi bio Ćuže!

Snašao se ofanzivac Zrinjskog u gužvi pred golom Breidablika, šutirao "vanjskom", ali je ipak nedostajalo malo snage da se matira Anton Einarson!

21:15

17' - Ukazuje se pomoć Svantorsonu

21:14
Izvor: HŠK Zrinjski

21:09

10' - Ponovo opasno pred golom Islanđana!

Bilbija i Kiš su vrebali priliku da zatresu mrežu gostiju nakon jednog ubačaja sa desne strane, ali nisu uspjeli da stignu do lopte u gužvi!

Ogroman pritisak Mostaraca na startu ovog duela!

21:05

Pogledajte gol Kiša!

21:02

2' - GOOOOL, ZRINJSKI VODI!

Početak iz snova za Zrinjski, Kiš je pogodio za 1:0!

Nemanja Bilbija je na desnoj strani proigrao Marija Ćužea, a ovaj odigrao povratnu loptu van kaznenog prostora za Tomislava Kiša koji preciznim udarcem pogađa mrežu Islanđana!

20:59

1' - Počela je utakmica u Mostaru!

20:55

Igrači dva tima izlaze na teren!

20:41

Kako trenutno izgledaju tribine mostarskog stadiona?

20:23

Ultrasi podržali BBB

Na dan utakmice, Ultrasi su poslali poruku podrške Bed Blu Bojsima, koji se nalaze u pritvoru u Grčkoj nakon krvavog sukoba sa pristalicama AEK-a, tokom kojeg je smrtno stradao jedan navijač grčkog kluba.

20:12

Arbitri su iz Škotske

Za glavnog arbitra određen je Nikolas Volš, koji je u februaru ove godine dijelio pravdu u finalu škotskog Liga kupa, u kojem su se sastali vječiti rivali Glazgov Rendžers i Seltik.

U radu će mu pomagati Daglas Poter i Kalum Spens, dok je za četvrtog arbitra određen Kristofer Grejem.

20:09

Imaće "plemići" ogromnu podršku!

Kao što je to bio slučaj u domaćim mečevima protiv Urartua i Slovana, imaće igrači Zrinjskog i večeras veliku podršku:

20:00

Breidablik je šampion - ali ove godine kasni!

Breidablik je aktuelni šampion Islanda, ali prema sadašnjem stanju stvari u domaćem prvenstvu, teško je očekivati da će odbraniti titulu.

U ovoj zemlji prvenstvo je uveliko u toku, traje od aprila do oktobra, a Breidablik je odigrao 18 mečeva i uz omjer 10-4-4 zauzimaju treće mjesto uz deset bodova minusa za prvoplasiranim Vikingurom, koji ima i meč manje.

Sa druge strane, Zrinjski još uvijek nije odigrao nijedan meč u Premijer ligi BiH zbog nastupa na evropskoj sceni.

19:52

Na današnji dan je sve počelo!

Inače, na današnji dan, prije tačno dvije decenije, počela je velika karijera!

Naime, 10. avgusta 2003. godine, prvi meč u seniorskom fudbalu, i to u dresu Zrinjskog, odigrao je legendarni Luka Modrić!!

Desilo se to u duelu sa Širokim Brijegom, koji je u tom susretu na Pecari trijumfovao rezultatom 3:0, a dva kluba su se na društvenim mrežama prisjetila tog meča: