Premijer liga BIH Borac - Igman uživo prenos livestream

PRVA POBJEDA BORCA! Makarić dva puta pogađao i asistirao, Kortes i Čavić se upisali u strijelce!

Borac savladao Igman sa ubjedljivih 4:1

Premijer liga BIH Borac - Igman uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Nakon dvije vezane pobjede na startu sezone fudbaleri Igmana stigli su u Banjaluku gdje su ipak morali da pruže ruku i čestitaju protivniku.

Fudbaleri Borca su poslije eliminacije iz Evrope od bečke Austrije i praza na Grbavici 2:0 upisali prva tri boda u sezoni, pošto su sa ubjedljivih 4:1 savladali Igman.

Pobjeda je bila imperativ za ekipu Vinka Marinovića, koje je u nedjelju uveče loše krenula i primila gol, ali je vrlo brzo izjednačila, potom stigla i do potpunog preokreta! I to ubjedljivog!

Junak Borca bio je Milan Makarić koji je sa dva gola donio preokret, a napadač Borca upisao je i asistenciju za Hozea Kortesa, dok je "tačku na i" stavio David Čavić.

Mladi fudbaler dobio je priliku od samog početka, kao i  Terzić i Fićović, a Marinovićeva rotacija urodila je plodom i Borac je stigao do ubjedljivog trijumfa.

Crveno-plavi mogu da budu zadovoljni efikasnošću, četiri puta tresli su mrežu, što prošle sezone nijednom nisu uspjeli, a pogodili su i stativu i imali još dosta prilika.

Tok utakmice pročitajte klikom na Razvoj događaja.

21:29

KRAJ: Borac - Igman 4:1!

21:21

Pokušaj Bodula!

Uveo je trener gostiju Ahmetovića, Boju i Badula, a ovaj posljednji imao je priliku pet minuta prije kraja, ali šalje loptu preko gola.

21:16

Ćeman brani!

80' - Mihajlović, koji je ušao umjesto Čavića sada je bio u prilici, ali brani to Ćeman

21:14

GOOOL! Borac - Igman 4:1!

76' - Borac vodi 4:1! Konačno je pogodio Čavić. Nakon nekoliko prilika krilni igrač Borca je dobio loptu iza odbrane Igmana i šutirao u ćošak Ćemanovog gola za ubjedljivo vođstvo Borca.

21:08

Makarić izlazi

Umjesto Makarića, dvostrukog strijelca i asistenta ušao je Stojan Vranješ. Umjesto Terzića u igri je Blagaić

21:08

GOOOL! Borac - Igman 3:1!

69' - BORAC VODI 3:1. Izbacili su fudbaleri Borca Milana Makarića, a on je dodao za Kortesa koji postiže gol za 3:1. Nije Kolumbijac napravio salto kao što je to radio na prijateljskoj utakmici, već je proslavio gol sa saigračima.

21:02

Grčka zastava na tribini

Navijači Borca istakli su, između ostalog, grčku zastavu.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

21:00

Izašao je Hebibović

Hebibovića je zamijenio Janketić. Prethodno, početkom drugog poluvremena Mešić je ušao umjesto Buturovića

20:59

Probao je i Barski

63'- Još jedan dalekometni pokušaj Borca, ovog puta probao je Barski, ali neprecizno

20:51

STATIVU!

56' - Umalo da Makarić postigne i het-trik. Ispriječila se stativa!

20:47

Makarić pa Hebibović

Dvije poluprilike na suprotnim stranama terena, prvo je Makarić šutirao glaovm u Ćemana, a potom je Hebibović na drugoj strani poslao loptu preko gola

20:43

ČAVIĆ!

47' - Ajajna lopta Kvržića na ćošak peterca za Čavića koji šutira pored suprotne stative

20:41

Počelo je drugo poluvrijeme

20:40

20:26

GOOOL! Borac - Igman 2:1!

45+3' - BORAC VODI 2:1. Preokrenuli su crveno-plavi u sudijskoj nadoknadi, a strijelac je ponovo Milan Makarić. Visoku loptu Kvržić je "uhvatio" iz prve i šutirao ka golu, a napadač Borca ju je na petercu skrenuo u mrežu pored nemoćnog Ćemana.

20:24

Slobodan udarac za Borac

45+1' - Ćelić je šutirao glavom pored gola nakon ubacivanja iz slobodnog udarca

20:22

Velika šansa za Borac!

44' - Kortes je šutirao, Ćeman odbranio, a Čavić odbijenu loptu iz odlične situacije poslao preko gola. Pitanje je da li bi gol bio priznat i da je lopta završila u mreži pošto je djelovalo da je Čavić bio u ofsajdu prilikom upućivanja udarca.

20:19

Opsada Igmanovog gola

40' - Sada prava opsada gola gostiju. Dugo je trajao opasan napad Borca, par puta pokušali su domaći, ali su izblokirani ili ubacivanje nije bilo najpreciznije

20:16
20:16

Odličan pokušaj Erere

38' - Pokušao je lijevi bek Borca iz veliuke udaljenosti, ali nije to loše bilo, lopta je na kraju završila tik iznad gola

20:11

Šut Hebibovića

34' - Hebibović je pokušao da iznenadi Mijatović, lopta odlazi preko gola

20:06

GOOOL! Borac - Igman 1:1!

26' - EKSPRESNO IZJEDNAČENJE BORCA! Makarić je pogodio samo dvije minute nakon đšto je Igman poveo. Ovo je njegov prvi gol u crveno-plavom dresu.

20:04

GOOOL! Borac - Igman 0:1!

Igman vodi protiv Boraca. Ramić je spustio loptu za Bešagića koji "projektilom" matira Mijatovića za vođstvo Igmana 1:0!

20:00

Šansa za Makarića!

23' - Kvržić je centrirao, a Makarić glavom iz neposredne blizine šutirao u Ćemana koji lako hvata loptu.

19:58

Mijatović spašava Borac!

19' - Novi brz kontranapad Igmana, a Mijatović u samo nekoliko sekundi dva puta skida "zicer" gostujućim fudbalerima

19:56

Opasno pred golom Borca

18' - Prvo su gosti zaprijetili iz kontre, Erera je na kraju izbacio u korner, a na kraju je Mijatović dobro boksovao nakon udarca iz ugla

19:53

Pokušaj Čavića

16' - Pokušao je Čavić sa 30-ak metara da iznenadi Ćemana, ali je to bilo neprecizno

19:51

Opasan kontranapad Igmana

13' - Dobar je to bio kontranapad gostiju, Oremuš je dobio loptu po desnoj strani i centrirao, ali je to jako loše uradio i propala je obećavajuća prilika za Igman

19:46

Pokušaj Kortesa

8'-  Čavić je poslao loptu do Kortesa koji šutirao daleko preko gola

19:44

Terzić!

7' - Prva prilika na utakmici. Dobio je loptu Terzić na nekih 20-25 metara i snažno šutirao, ali Ćeman brani.

19:38

Počeo je meč u Banjaluci

19:22

Kolumbijac na tribinama

U redovima Borca nema ni Đanfranka Penje koji je takođe povrijeđen. Kolumbijski napadač je na tribinama Gradskog stadiona.

18:35

Čavić, Fićović i Terzić u startnih 11

Trener Vinko Marinović napravio je nekoliko izmjena u odnosu na duel protiv Željezničara. Mihajlović i Blagaić su preselili na klupu, dok Predragovića nema u protokolu. Evo i sastava:

BORAC: Mijatović, Kvržić, Šušić, Ćelić, Erera, Fićović, Barski, Terzić, Čavić, Kortes, Makarić

IGMAN: Ćeman, Bešagić, Drljević, Hebibović, Oremuš, Čubrilo, Ćorić, Dupovac, Denković, Buturović, Ramić

18:29

Topalović dijeli pravdu

Glavni sudija je Sabrija Topalović iz Zenice, a pomoćnici su Sreten Udovičić i Goran Ilinčić. Četvrti sudija je Dragan Todić.