Hercegovci podijelili plijen u Mostaru: Široki Brijeg vodio, Velež uzvratio na startu drugog dijela (VIDEO)

Velež i Široki Brijeg podijelili su bodove u četvrtom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

velež Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Širokog Brijega su na gostovanje Veležu stigli nakon dvije pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Izabranici Marijana Budimira su savladali Posušje i Tuzlu sitija, a odlično su stajali i nakon prvog dijela na gostovanju u Mostaru, međutim, "rođeni" su uspjeli da u nastavku stignu do izjednačenja i na kraju osvoje bod.

VELEŽ - ŠIROKI BRIJEG 1:1 (0:1)

Iako su "rođeni" imali više loptu u nogama i trudili se da napadaju ka golu ekipe sa "Pecare", maestralan kontranapad iz 20. minuta i asistencija Luke Mamića osigurali su prednost Širokobriježanima.

Gol je postigao Siril Kpan - 0:1.

Pokušavali su Mostarci da stignu do izjednačenja, a najbolju šansu propustio je Nermin Haskić u 33. minutu kada je njegov šut sa 15-ak metara odbranio golman gostiju Tomislav Tomić.

Već u samom početku drugog poluvremena Velež je uspio da izjednači pogotkom Denisa Zvonića, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru poslije centaršuta iz slobodnog udarca Klemena Šturma, i pogodio širokobriješku mrežu - 1:1.

Pritiskali su domaći do kraja, pokušavali da probiju bedem gostiju, stvorili i nekoliko polušansi, ali nisu uspjeli ozbiljnije da ugroze golmana Tomića.

Oba tima i dalje nisu doživjela poraz i nalaze se u samom vrhu tabele.

VELEŽ: Hadžikić, Oreč, Hrkać, Mahmić, Šturm, Kadrić, Halilović, Krajnc, Mlinarić, Anđušić i Haskić. Trener: Nedim Jusufbegović

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Pranjić, Šaravanja, Musa, Dadić, Šuto, Mamić, Capan, Ćavar, Kpan i Sinedu. Trener: Marijan Budimir