Srbin donio bod Udinezeu: Prvenac Lazara Samardžića u novoj sezoni

Dugo je Lazar Samardžić bio pred potpisom za Inter, transfer je na kraju propao, ali to očigledno nije uzdrmalo mladog srpskog fudbalera.

Lazar Samardžić Izvor: EPA/MASSIMO PICA/ANSA

Udineze je upisao prvi bod u novoj sezoni, a za remi u Salernu pobrinuo se srpski fudbaler Lazar Samardžić, strijelac prvog pogotka za "zebrete" u tekućem prvenstvu.

Poražen je tim iz Udina na otvaranju sezone glatko od Juventusa (0:3), da bi u drugom meču, na prvom gostovanju, uspio da se izbori za bod. Iznenadila je Salernitana u prvom kolu Romu, remizirala 2:2 na "Olimpiku", a sada je ponovo podijelila bodove sa rivalom.

Dugo je Saramdžić ovog ljeta bio povezivan sa Interom, transfer na kraju nije realizovan, ali to očigledno ne smeta mnogo Srbinu, koji je večeras stigao do prvenca u novoj sezoni, a ukupno osmog gola u dresu Udinezea u Seriji A.

U 57. minutu pogodio je za vođstvo svog tima, koji ipak nije uspio da ga sačuva. Petnaest minuta kasnije Bulaje Dia postigao je gol za konačnih 1:1.

Samardžić je bio najbolji pojedinac u redovima gostiju. Osim gola, pokušavao je što više da razigra svoje saigrače, ali raspoloženi veteran na golu Salernitane Giljermo Očoa kapitulirao je samo jednom.

U posljednjem meču druge runde, Inter je kao gost rutinski slavio protiv Kaljarija 2:0, golovima Denzela Damfriza i Lautara Martineza.