Napoli pleše i bez Spaletija: Uroš Račić debitovao na "Maradoni" i osjetio snagu šampiona

Šampion Italije rutinski izašao na kraj sa Sasulom i upisao drugi trijumf u sezoni.

Viktor Osimen Izvor: EPA/FEDERICO PROIETTI/ANSA

Napoli je u prva dva meča pod vođstvom Rudija Garsije pokazao da se u igri nije promijenilo apsolutno ništa u odnosu na prošlu sezonu, kada je Lučano Spaleti poslije tri decenije donio "skudeto" u Napulj.

Nakon gostujućeg trijumfa protiv Frozinonea na otvaranju sezone, šampion Italije predstavio se domaćoj publici pobjedom protiv Sasuola 2:0 (1:0).

Već u 16. minutu najbolji strijelac Napolitanaca, Viktor Osimen, pogodio je sa "bijele tačke" i tako stigao do trećeg gola u uvodnih 180 minuta nove sezone.

Početkom drugog poluvremena, Maksim Lopez očigledno je nešto dobacio glavnom arbitru, a Antonio Đua poslao ga je u svlačionicu, pa je Sasuolo 40-ak minuta igrao sa igračem manje.

Đakomo Raspadori imao je priliku na isteku sata igre da se upiše u strijelce. Ponovo je dosuđena najstroža kazna za domaće, Osimen je prepustio loptu Raspadoriju, koji je loše izveo penal, ona je otišla previsoko, okrznula gornji dio prečke i velika prilika za uvećanje vođstva je propala.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, gosti su ponovo kapitulirali. Prošle godine najbolji asistent lige, Kviča Kvaratskelija, zbog malih problema sa povredom ušao je tek u 60. minutu, a onda je u prvom kontaktu s loptom maestralno uposlio Đovanija Di Lorenca, koji je lijepo pogodio za 2:0.

Uroš Račić, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, koji je ovog ljeta stigao iz Valensije, debitovao je za Sasuolo. Odigrao je posljednjih pola sata, ali nije uspio da pokaže nešto više. "Partenopei" su rutinski priveli meč kraju, pa su uz Milan i Veronu jedini sa maksimalnim učinkom u prva dva kola Serije A.

Priliku da im se pridruži na vrhu sutra će imati Inter, koji gostuje Kaljariju.

LACIO LOŠ

U istom terminu odigran je meč na rimskom "Olimpiku", u kojem je Lacio doživio novi poraz. Bez Sergeja Miliković-Savića, koji je otišao u Saudijsku Arabiju, vicešampion Italije ne djeluje dobro na startu novog prvenstva. "Nebeskoplavi" izgubili su kod kuće od povratnika u Seriju A, Đenove.