Srušio Zvezdu u Mančesteru i dobio "desetku"!

Sjajno je branio Omri Glazer na meču Crvene zvezde i Mančester sitija u Ligi šampiona, a onda se na sceni pojavio Hulijan Alvarez...

mančester siti crvena zvezda hulijan alvarez Izvor: Profimedia

Crvena zvezda je pala u Mančesteru na otvaranju sezone Lige šampiona. Poraženi su fudbaleri srpskog šampiona od Mančester sitija 3:1 iako su vodili 1:0 na poluvremenu, a najzaslužniji za to je Argentinac Hulijan Alvarez.

Osvajač Svhetskog prvenstva sa "gaučosima" je ove sezone dobio puno povjerenje i minutažu kod Pepa Gvardiole i to koristi, a on je prvo na samom startu drugog poluvremena izjednačio na 1:1, da bi u 60. minutu donio prednost svom timu udarcem direktno iz slobodnog udarca i to sa strane.

Koliko je dobro igrao na meču sa crveno-bijelima govori i to što je proglašen za najboljeg igrača kola Lige šampiona! Specijalizovani fudbalski sajt "Who Scored" koji se bavi fudbalskom statistikom dao mu je ocjenu 10,00 za ono što je prikazao protiv crveno-bijelih.

Osim dva gola on je imao sedam ključnih pasova na ovom meču, tri uspješna driblinga i čak osam šuteva na gol. Ove sezone je osim ova dva gola u Ligi šampiona dao dva pogotka i u Premijer ligi uz četiri asistencije koliko je imao u uvodnih pet kola.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!