Greška Šahinovića skupo koštala Sarajevo: Široki Brijeg slavio na Pecari (FOTO/VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Širokobriježani stigli do nova tri boda.

Široki Brijeg Sarajevo Premijer liga BiH Izvor: Promo/FK Sarajevo

Fudbaleri Širokog Brijega su, u okviru 8. kola Premijer lige BiH, na Pecari dočekali ekipu Sarajeva i na kraju slavili rezultatom 1:0.

"Bordo tim" je imao svoje prilike i dosta neiskorištenih šansi kao i dva pogođena okvira gola, ali ih je na kraju skupo koštala katastrofalna greška golmana Muhameda Šahinovića.

ŠIROKI BRIJEG – SARAJEVO 1:0 (0:0)
/Činedu 74/

Sarajevo je dosta odlučnije ušlo u utakmicu, a već u 18. sekundi Daniel Avramovski imao je fenomenalnu priliku.

Širokobriježani su napravili katastrofalnu grešku pred svojim golom, lopta je došla do Avramovskog koji je mogao birati gdje će uputiti udarac, ali njegov pokušaj zaustavlja golman Tomislav Tomić.

Domaći tim je prvu priliku imao u 12. minutu kada je Kuprešakov pokušaj glavom zaustavio Šahinović.

Šest minuta kasnije Ziljkić je maestralno uposlio Durakovića, koji se ubacio iz drugog plana, ali njegov udarac zaustavlja stativa. U 39. minutu Ćavar iz slobodnog udarac sa ruba šesnaesetrca odlično gađa donji desni ugao, ali fenomenalno interveniše golman Sarajeva.

Već nakon 30 sekundi u drugom dijelu, Širokobriježani ponovo griješe, a Oliveira izlazi sam pred Tomića. Pokušaj Brazilca zaustavlja stativa.

U 64. minutu Kjeremeh uspjeva da savlada Tomića, ali je njegov pogodak poništen zbog ranijeg igranja rukom.

Deset minuta kasnije, Šahinović loše ispucava loptu koja stiže do Činedua, a napadač Širokog Brijega lobuje mladog golmana za veliku pobjedu tima sa Pecare.

U sudijskoj nadoknadi Bagarić je imao zicer, ali Šahinović zaustavlja taj pokušaj.

Širokobriježani će u narednom kolu gostovati na Grbavici, dok Sarajevo očekuje meč sa Zvijezdom 09.

SARAJEVO: Šahinović, Duraković, Oliveira, Hasić, Julardžija, Beganović, Avramovski, Aničić, Đuričković, Ziljkić, Mustafić.

ŠIROKI BRIJEG: Tomić T., Pranjić, Šaravanja, Capan, Činedu, Kpan, Mamić, Musa, Ćavar, Kuprešak, Tomić