Piksi pozvao Jovića - u klubu tvrde da nije dovoljno spreman!

Luka Jović najavljivan je kao starter za meč protiv Kaljarija, a sada je javljeno da neće biti ni među putnicima za taj meč...

luka jović ne igra protiv kaljarija  Izvor: Profimedia

Luka Jović (25) neće se naći ni na spisku putnika za utakmicu Milana protiv Kaljarija u Seriji A. Prvo su ga italijanski mediji najavljivali kao startera za taj meč, a onda je došlo do preokreta. Navodno nije otputovao na Sardiniju jer "nije dovoljno spreman". Još uvijek nema zvaničnih potvrda, mada tamošnji mediji tako obrazlažu cijelu situaciju.

Šta se tačno dogodilo još uvijek nije poznato, ali po svemu sudeći srpski napadač neće biti dio tog meča. On je 16. septembra odigrao 14 minuta u porazu od Intera (5:1), tri dana kasnije protiv Njukasla u Ligi šampiona bio je na klupi, dok je 23. septembra igrao 26 minuta u pobjedi protiv Verone (1:0). Napadač koji je stigao posljednjeg dana prelaznog roka, naredni duel će propustiti.

Selektor "orlova" Dragan Stojković Piksi uvrstio je Jovića na spisak igrača na koje računa u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Srbija će 14. oktobra gostovati Mađarskoj u Budimpešti, dok će 17. oktobra dočekati Crnu Goru u Beogradu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!