Pulišić prekinuo uspavanku na "San Siru": Milan slavio u derbiju, "rosoneri" ostaju na vrhu

Milan i Lacio odigrali su tvrd meč, a susret je odlučen u drugom poluvremenu, kada su mrežu gostiju pogađali Kristijan Pulišić i Noa Okafor.

Kristijan Pulišić Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Milan i Lacio odigrali su izuzetno tvrd meč na "San Siru", bez mnogo prilika, a pobjednika su odlučili golovi u posljednjih pola sata, koje su postigli Kristijan Pulišić i Nova Okafor, obojica na asistencije fenomenalnog Rafaela Leaa.

Prvo poluvrijeme nije donijelo atraktivan fudbal. Iako su mnogo očekivali da će derbi 7. kola Serije A donijeti otvorenu utakmicu, na gol više, to se nije desilo. Tokom prvih 45 minuta vrijedi izdvojiti jedino priliku domaćih iz finiša. Pokušao je tada Olivije Žiru, lopta je odbijena i stigla je do Tidžanija Rejndersa, koji je pogodio stativu.

Beć rovitog Ćire Imobilea, koji je tek u 75. minutu ušao u igru, rimski tim nije mnogo prijetio. Orijentisao se na odbranu svog gola, ali u 60. minutu spasa nije bilo.

Pulišić, na kojeg je odbrana "nebeskoplavih" potpuno zaboravila, iskoristio je odlično proigravanje Rafaela Leaa sa lijeve strane, ne nebranjeno šutirao i pogodio za 1:0.

Nastavio je domaćin sa pritiskom i nakon vođstva, dok su gosti tek sporadični prilazili golu Milana. A onda, u 88. minutu, u trenucima kada je Lacio bio nešto ofanzivniji, još jedna lopta završila je iza leđa golmana Ivana Provedela. Sjajni Rafael Leao ponovo je bio asistent, a ovaj put strijelac Noa Okafor.

POVREDA LOFTUS-ČIKA

Nije sve išlo večeras po planu "rosonera". U prvom poluvremenu povrijedio se Ruben Loftus-Čik i morao je da napusti igru, a vidjećemo o koliko ozbiljnoj povredi je riječ.

Milan i nakon 7. kola ostaje lider, vidjećemo večeras da li usamljen ili i dalje bodovno poravnat sa gradskim rivalom (Inter gostuje Salernitani)