Roma deklasirala Kaljari, ali nije sve išlo po Murinjovom planu: Nova povreda Dibale!

Nastavljaju se pehovi sjajnog Argentinca.

Paulo Dibala Izvor: EPA/LUCA ZENNARO/ANSA

Iako je u toku tek 8. kolo Serije A, Paulo Dibala propustio je već 20-ak dana nove sezone zbog povrede primicača, a sjajni Argentinac ponovo je večeras zabrinuo Žozea Murinja.

Odigrala je Roma odlično prvo poluvrijeme u gostima protiv Kaljarija, stigla do prednosti od 2:0 preko Husema Auara i Romelua Lukakua, ali je nakon pola sata igre na Sardiniji ostala bez Dibale.

Beskompromisno su u meč ušli domaći fudbaleri prema argentinskom fudbaleru. Napravili su nekoliko veoma intenzivnih prekršaja, a nakon jednog takvog, kada se našao "u sendviču" između dva protivnička igrača, Dibala je dobio udarac u koljeno, nastavio je meč, ali je par trenutaka kasnije samo pao na sredini terena i sve je bilo jasno - neće moći više.

Murinjo je odmah u igru uveo Andreu Belotija, a sada očekujemo informacije o težini povrede Dibale.

Fenomenalni ofanzivac "vučice" tokom cijele karijere bori se sa povredama. Prošle sezone odigrao je samo 25 utakmica za Romu, a nema sumnje da bi imao mnogo bolji učinak da ga ovi problemi nisu odstranili sa terena na više od dva mjeseca ukupno računajući sve povrede.

Klaudio Ranijeri nije u nastavku uspio da pronađe rješenje za sjajnu igru svog nekadašnjeg kluba. I Beloti je nastavio sa odličnim izdanjima, postigao gol za 0:3, da bi Lukaku drugim golom, a za Romu četvrtim, potpuno dokusurio domaćina. Kod oba gola asistent je bio Leandro Paredes.

Naitan Nandez golom iz penala samo je uspio da ublaži poraz na 1:4 četiri minuta prije kraja.

Ono što može da raduje portugalskog stručnjaka je nastavak golgeterske serije Lukakua. Od dolaska u Vječni grad već je postigao sedam golova (pet u prvenstvu i dva u Ligi Evrope), ali "Posebni" nikako neće moći da bude srećan zdravstvenim biltenom.

Odavno su van stroja Tami Abraham i Maraš Kumbula, obojica su na višemjesečnoj pauzi zbog povrede koljena, nema ni štopera Krisa Smolinga i Dijega Ljorentea, pa vezista Brajan Kristante mora da igra u odbrani, a skoro je povredu zaradio i kapiten Lorenco Pelegini. Uz sve njih, povrijeđen je i Renato Sančez.