TSC briljirao u Evropi, pa ispao od drugoligaša: Vraća se tim koji je nekad rušio Zvezdu i Partizan

TSC je ispao u Kupu Srbije od Smedereva

TSC Smederevo Kup Srbije Izvor: MN PRESS

Kakva drama u Smedrerevu! Nakon što je za vikend na stadionu kraj Dunava odigran derbi Prve Lige Srbije u kome je OFK Beograd uspio da savlada domaćina 2:1, sada je ovdje viđen sjajan meč šesnaestine finala Kupa Srbije. Nakon 1:1 (0:0) u regularnom dijelu igre sve je riješeno sa bijele tačke. Smederevo je prošlo dalje, poslije penala je bilo 5:4.

Poslije teškog prvog poluvremena bez mnogo šansi na prilično lošem terenu u Smederevu golove smo vidjeli u drugom dijelu meča. Smederevo je povelo autogol štopera bačkopalančana Dušana Cvetinovića u 68. minutu. Čuo se huk tribine, ali nije radost domaćina dugo potrajala.

Već u 76. minutu desni bek gostiju Jovan Vlaulkin je izjednačio i na kraju i pored šest minuta nadoknade nije bilo gola koji bi dao pobjednika u regularnom dijelu igre.

Ovo je bio prvi meč šesnaestine finala kupa i odigran je u ranijem terminu zbog evropskih obaveza TSC-a. Takođe se u ranijem terminu igra duel Crvene zvezde i Trajala u Kruševcu.