Očekivana odluka UEFA: Stavljena tačka na prekinuti meč u Briselu

Belgija i Švedska su prekinuli utakmicu nakon terorističkog napada u Briselu, a meč je danas zvanično registrovan.

registrovana utakmica belgija švedska  Izvor: Olivier Matthys/EPA

Duel Belgije i Švedske, igran u ponedjeljak uveče u okviru kvalifikacija za EURO 2024, prekinut je nakon prvog poluvremena zbog terorističkog napada koji se dogodio u Briselu neposredno pred početak utakmice.

Abldesalem Al Gilan (45) iz Tunisa izvršio je, podsjetimo, teroristički napad u ponedjeljak uveče u Briselu uoči duela u belgijskoj prestonici, a policija ga je usmrtila dan kasnije. Ubio je dvije osobe i jednu ranio uoči početka meča, međutim susret je počeo bez ikakvog odgađanja, što je mnoge začudilo. Na kraju, prekinut je na zahtjev fudbalera dva tima koji su šokantne vijesti čuli nakon prvih 45 minuta.

Dogodilo se to pri rezultatu 1:1, a na kraju je meč, odlukom Izvršnog komiteta Evropske fudbalske federacije, registrovan tim rezultatom.

"Oba fudbalska saveza su, s obzirom na okolnosti, izrazili želju da se meč ne nastavi, te da se registruje rezultatom koji je tad bio na snazi", istaknuto je iz UEFA.

Konačan ishod ovog meča ništa ne mijenja kada je riječ o pozicijama i plasmanu timova – Belgija je obezbijedila nastup na prvenstvu Evrope u Njemačkoj, dok Švedska ne može da se domogne kontinentalne smotre.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!