RB Lajpcig ubjedljiv pred dolazak Crvene zvezde u Ligi šampiona (VIDEO)

Naredni protivnik crveno-bijelih u Ligi šampiona zabilježio je petu pobjedu u Bundesligi.

RB Lajpcig pobijedio pred dolazak Crvene zvezde u Ligi šampiona Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Fudbaleri RB Lajpciga bez većih problema upisali su u subotu trijumf na gostovanju u Darmštatu u osmom kolu Bundeslige.

DARMŠTAT - RB LAJPCIG 1:3 (1:2)

Izabranici Marka Rosea su već poslije 40-ak sekundi stigli do prednosti golom Luisa Opende, da bi potom Emil Forsberg u 24. minutu povisio vođstvo na 2:0 lijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Ipak, domaći su uspjeli da smanje do odlaska na odmor iz jedanaesterca, koji je sigurno izveo Tobias Kempe.

U nastavku se igralo dosta tvrdo, domaćin je pokušavao da stigne do izjednačenja, ali je sve dileme svojim drugim golom dileme razriješio Openda u 76. minutu.

Mrežu domaćeg golmana Marsela Šuena pogodio je i Jusuf Poulsen, međutim, njegov pogodak je poništen nakon intervencije VAR-a zbog minimalnog ofsajda.

Bilo je još mnogo prilika ispred njegovog gola, promašivao je odlične šanse u par navrata Timo Verner i utisak je da je njemački tim uveliko spreman za dolazak Crvene zvezde u Lajpcig, gdje će u srijedu uveče odigrati utakmicu trećeg kola Lige šampiona.

U ostalim mečevima subotnjeg popodneva u Bundesligi, gosti su još ostvarili tri pobjede (Bajer Leverkuzen, Ajntraht i Štutgart), a samo je Frajburg spasio čast domaćih timova.