Het-trik Mitrovića - treći gol je spektakularan!

Prelijep pogodak Aleksandra Mitrovića za Al Hilal u Ligi šampiona Azije.

aleksandar mitrović het trik u arabiji Izvor: Printscreen/Twitter/Paramount+

Aleksandar Mitrović blista u Saudijskoj Arabiji. Trese mreže kao od šale, a sada je to uradio i u Ligi šampiona Azije. Postigao je tri gola u pobjedi Al-Hilala protiv indijskog Mumbaj sitija od čak 6:0. Treći pogodak dao je "makazicama".

Već u petom minutu srpski napadač zatresao je mrežu, pa je u 23. minutu poništen pogodak njegovog saigrača Al Davsarija zbog ofsajda. Držali us se gosti sve do 67. minuta kada je Mitrović duplirao prednost, a onda je Sergej Milinković-Savić u 75. minutu dao gol za 3:0. Tada je na scenu stupio Mitrović i spektakularnim pogotkom u 80. minutu podigao je cijeli stadion na noge. Onda je Mitrović u 82. minutu asistirao Al Burajku, a konačan rezultat postavio je Al Malki u nadoknadi.

Al-Hilal je poslije tri kola u tamošnjoj Ligi šampiona na provj poziciji i ima sedam bodova, koliko i drugoplasirani Navbahor Namangan iz Uzbekistana. Podsjetimo, sada će tamo sve da zavisi od Mitrovića pošto je Nejmar doživio tešku povredu i za njega je sezona završena.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!