Kup BiH: Katastrofa Čelika u Zenici - Zrinjski brojao do šest!

Autor Haris Krhalić

U šesnaestini finala Kupa BiH Čelika je doživio ubjedljiv poraz od ekipe Zrinjskog.

Čelik Zrinjski Kup BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U Zenici je odigrana utakmica šesnaestina finala Kupa BiH između Čelika i Zrinjskog, a domaći tim doživio je težak poraz. Sve je bilo riješeno nakon prvih 45 minuta, nakon kojih je Zrinjski imao pet golova prednosti.

Prvo ime susreta bio je Franko Sabljić koji je postigao tri gola u 35 minuta.

"Plemići" su do vođstva stigli upravo golom Sabljića u 7. minutu.

Tri minuta kasnije bilo je već 2:0, a ovog puta pogodio je Maglica sa "bijele tačke".

U 24. minutu Malekinušić pogađa za 3:0.

Igrao se 32. minut kada je nakon odličnog ubacivanja Čanađije, Sabljić pogodio još jednom.

U 35. minutu Sabljić stiže i do trećeg gola - 5:0.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo bolju igru Čelika, a izgledalo je kao da su gosti malo "povukli" ručnu. Bez obzira na to u nekoliko navrata su ozbiljno ugrozili gol domaćeg tima.

Promjene rezultata nije bilo sve do 88. minutu kada je Mišić maestralno sa ruba šesnaesterca pogodio za konačnih 6:0.