Radnik nastavio mrtku trku sa Laktašima! Bijeljinci rutinski trijumfovali nad Ljubićem

Semberski prvoligaš je upisao pobjedu u duelu sa Prnjavorčanima.

prva liga rs radnik pobijedio ljubić Izvor: Facebook/FK Radnik Bijeljina

Fudbaleri Radnika nastavili su mrtvku trku sa Laktašima za jesenjom titulom u Prvoj ligi Republike Srpske.

Laktašani su ranije tokom dana rezultatom 2:0 savladali Kozaru, dok je istim ishodom okončan i okršaj Radnika i Ljubića:

RADNIK – LJUBIĆ 2:0 (1:0)
/Stevanović 20, Adešina 88/

Bijeljinci su pred domaćom publikom do prednosti stigli u 20. minutu pogotkom Uglješe Stevanovića. Bio je to peti ovosezonski pogodak za napadača iz Jagodine, a stvari su definitivno bile završene u ovom duelu u 88. minutu, kada je mrežu Prnjavorčana zatresao nigerijski internacionalac i nekadašnji član sarajevskog Željezničara Abdul Fatai Adešina.

Dodajmo da je, takođe rezultatom 2:0, Sutjeska došla do domaćeg trijumfa nad Romanijom, čime se nastavio katastrofalan dan za gostujuće ekipe, koje ni na jednoj od šest utakmica nisu uspjele da zatresu mrežu.

Tri kola prije kraja jesenje polusezone Laktaši i Radnik su bodovno izjednačeni (32), uz pet bodova više u odnosu na Rudar Prijedor, koji će drugog dana vikenda, u komšijskom derbiju, gostovati Omarskoj.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!