Hrvatska slavila, Vels kiksnuo: "Vatreni" na korak od Evropskog prvenstva

Autor Haris Krhalić

Sigurna pobjeda reprezentacije Hrvatske u Rigi.

hrvatska Izvor: TOMS KALNINS/EPA

Fudbaleri Hrvatske savladali su Letoniju u Rigi rezultatom 2:0 i stigla na korak do plasmana na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

„Vatreni“ su poveli već u sedmom minutu kada je Lovro Majer nakon pasa Luke Ivanušeca pogodio za prednost od 0:1.

Konačan rezultat postavio je Andrej Kramarić u 16. minutu meča. U drugom poluvremenu Hrvatska je nastavila dominirati i stvorila nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

Ranije danas Vels je odigrao „blijedih“ 1:1 sa Jermenijom i na taj način olakšao Hrvatskoj koja u posljednjoj utakmici dočekuje Jermeniju na Maksimiru. „Vatrene“ pobjeda u Zagrebu vodi direktno na EURO 2024. godine. U slučaju eventualnog poraza, Hrvati će morati osluškivati rezultat u utakmici Velsa i Turske.

Turska je trenutno prvoplasirana u grupi D sa 16 bodova, dok Hrvatska ima tri boda manje. Na trećem mjestu nalazi se reprezentacija Velsa koja ima 11 bodova.