PRVA LIGA RS: Debakl Modriče, opet cik-cak Romanije

Modriča je doživjela debakl u posljednjem meču jesenjeg dijela sezone u Prvoj ligi Republike Srpske.

IMG_3294.JPG Izvor: Mondo/Slaven Petković

"Uljari" koje s klupe vodi Joco Stokić, nakon trećeg poluvremena protiv Omarske, doživjeli su ubjedljiv poraz na svom stadionu "Milan Jelić" od ekipe Sutjeske.

MODRIČA - SUTJESKA 1:4 (0:2)

Fočaci su pogocima Darija Blagojevića i Nikole Mojovića do poluvremena praktično osigurali bodove, domaćin je preko Petra Šoškića početkom drugog dijela vratio nadu u preokret, da bi potom Boško Radović, a onda i Branko Sekulić razriješili sve dileme oko pobjednika.

Ekipi iz Foče ovo je bila osma pobjeda u sezoni i samo ih jedan bod dijeli od četvrtoplasiranog banjalučkog Željezničara, dok "uljarima", koji su na pretposljednjem mjestu na tabeli na proljeće predstoji grčevita borba za opstanak.

Romanija je takođe nastavila da igra u istom ritmu kao i u posljednjih šest, sedam utakmica - poraz u gostima, pobjeda kod kuće.

Ovoga puta, na Palama je "nastradao" prnjavorski Ljubić (2:0) zahvaljujući golovima Marka Vukovića i Marka Radosavljevića u prvom poluvremenu što je bilo dovoljno za šesti trijumf i bod više od opasne zone.

U subotu će pasti odluka o jesenjem prvaku, a za laskavu titulu bore se fudbaleri Radnika, koji gostuju u Prijedoru, a njihov eventualni kiks očekuju u Laktašima, koje je u gostima kod Leotara u Trebinju.