Partizan-Vojvodina uzivo prenos livestream Arena sport link Superliga Srbije

PARTIZAN SE IZVUKAO U HUMSKOJ: Finiš iz snova crno-bijelih, Zahid i Saldanja čuvaju "plus 6" na vrhu

Partizan je pobijedio Vojvodinu sa 3:1.

Partizan-Vojvodina uzivo prenos livestream Arena sport link Superliga Srbije Izvor: MN PRESS

Mučio se Partizan, ali je preživio Vojvodinu i pobedio, na kraju čak i ubjedljivo. Nakon što je tim Igora Duljaja na svom terenu doživio prvi poraz u sezoni kada ih je savladao TSC i to sa 4:0, sada su pobijedili Vojvodinu 3:1 i pred kraj jesenje polusezone uspjeli ipak da zadrže šest poena prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu.

Poveo je Partizan sjajnih pogotkom Frederika Kanutea u 54. minutu, kada je lopta došla na ivicu 16 metara do njega poslije šuta Bibrasa Natha i on je uspio da je odličnim udarcem da konačno smjesti loptu iza Lazara Carevića. Ipak, nije bilo mira za crno-bijele jer je Uroš Nikolić glavom poslao loptu iza Alensandra Jovanovića u 68. minutu!

Kada je djelovalo da će crno-bijeli kiksnuti u posljednjih desetak minuta meča su napali svim silama i to im se isplatilo. Prvo je nakon velike gužve u 16 metara lopta došla do Zahida i on je u 88. minutu uspio da pošalje loptu kroz šumu defanzivaca protivnika iza leđa odlčnog Carevića. Sudija je produžio meč za pet minuta, a u 94. je fauliran Mateuš Saldanja u šesnaestercu Vojvodine i kada je potvrđen penal u VAR sobi on ga je  pretvorio u gol i uspio je da postavi konačnih 3:1.

Na kraju je Partizan uspio da pobijedi i da sačuva šest bodova prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu na drugom mjestu na tabeli. Crno-bijeli sada imaju 43 boda, Zvezda je na 37 i jednom manje odigranom meču, a zatim slede TSC, Novi Pazar, Mladost i onda Vojvodina.

17:32

Ostaje "plus šest"

Partizan sada ima šest bodova više od Crvene zvezde, koja će biti pod pritiskom u nedelju kada igra sa Napretkom.

17:31

PARTIZAN POBEĐUJE!

Strepeli su crno-beli do samog kraja, ali na kraju je bilo 3:1! Posle golova Zahida u 88. i Saldanje u četvrtom minutu nadoknade crno-beli su čak i ubedljivo pobedili!

17:30

94. minut: PENAL! 3:1

Sada gledamo VAR nakon što je dosuđen penal nad Saldanjom, a kada je penal potvrđen - Saldanja ga je pogodio!

17:27

94. minut: Biser u igri!

Nemanja Trifunović je ušao u igru umesto Kalulua. Sada se čeka kraj meča, ali Vojvodina neće odustati do poslednjeg zvižduka!

17:25

92. minut: Moglo je ovo da bude nezgodno!

Uroš Nikolić je šutirao, ali je lopta otišla preko gola! Ostaje 2:1!

17:23

90. minut: Još 5 minuta nadoknade!

Čekamo kraj, ali on neće skoro. Još pet minuta, sigurno će ovde biti vatre!

17:21

88. minut: 2:1 za Partizan!

Zahid! Na dva minuta pre kraja regularnog dela meča uspeo je krilni igrač crno-belih da posle velike gužve u kojoj su se mnogi oprobali u šutu ka golu Carevića probaci loptu u mrežu.

Da li je ovo odlučujući momenat meča?

17:16

84. minut: Napadaju crno-beli!

Probao je Siniša Saničanin glavom posla ubacivanja, a Lazar Carević je tu loptu prebacio u korner. Nakon toga je Baždar tražio Meniga, ali je Carevć opet pokupio loptu. Probao je zatim i Filipović, ali nije uspeo.

17:11

76. minut: Pokušava sa boa da napadne Duljaj!

Igor Duljaj će probati da napadne, pa je tako umesto Aranđela Stojkovića ušao Aleksandar Filipović.

17:00

68. minut: GOL! 1:1!

Vojvodina je izjednačila preko Nikolića!

Do Zukića je na krilu poslao loptu Vukanović, usledio je centaršut, a onda je Uroš Nikolić glavom poslao loptu iza čuvara mreže Partizana!

16:59

67. minut: Carević drži Vojvodinu!

Saldanja je gađao u kontri, pravo u Carevića! Zatim je lopta došla do Zahida i nije on uspeo da se snađe, Posle kornera kombonovao je Partizan, ali je golman Vojvodine uspeo da uhvati loptu.

16:57

64. minut: Kalulu opet isto!

Kalulu je prvi stigao do lopte, prošao je Carevića, ali je jednostavno bio u prevelikom naletu i samo je loptu udario u spoljni deo mreže!

16:55

60. minut: Izlazi Kanute!

Menig je ušao za poslednjih pola sata, a ući će umesto strelca gola Frenka Kanutea.

16:50

57. minut: Šut, pa izmene!

Ponovo šansa za Normana Kembela, ali je opet prebacio gol. A onda je Andrija Radulović zamenjo Ivanovića.

16:46

53. minut: Partizan vodi 1:0!

Pogodio je Frenk Kanute! Lopta je došla do Natha, on je šutirao, lopta je došla do "osmice" crno-belih i ovo je njegov prvi pogodak u crno-belom dresu.

VAR je pregledao ovaj gol, ali je pogodak na kraju priznat!

16:43

50. minut: Preti Kembel!

Prvi udarac u drugom poluvremenu je delo Normana Kembela, koji je probao da plasira loptu u rašlje, ali je taj udarac bio prejak. Minut nakon toga je i Zukić šutirao, ali preko prečke.

16:38

DRUGO POLUVREME!

Jamajčanin Norman Kembel menja Filipa Malbašića na startu drugog poluvremena. Počinje odlučujućihh 45 minuta!

16:32

Fudbal? Slab, kao i rezultat

Nismo se nagledali dobrog fudbala u Humskoj u prvih 45 minuta. Partizan je imao inicijativu, ali je na kraju viđeno malo pravih šansi. Mateus Saldanja je pokušavao, videli smo mnogo kornmera i nekoliko ofsajda, ali više od toga nikako.

16:22

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Kalulu je lepo utrčao po strani, ali je Rosić izbacio tu loptu u korner posle čega nije bilo nove šanse za crno-bele. Na odmor se ide bez golova!

16:19

45. minut: Još pet minuta!

Nećemo skoro na odmor, jer je četvrti sudija pokazao da će fudbaleri oba tima još pet minuta morati da ostanu na terenu u prvom poluvremenu!

16:09

37. minut: Nema pogotka!

Saldanja sada pokušuva pored Lazarevića, a Carević je ponovo odbranio. Lopta je otišla u korner posle koga nije bilo šanse za crno-bele. Opet siguran Carević.

16:06

34. minut: Carević odličan!

Zahid je dobio loptu od Saldanje, on je probao da prođe pored Carevića, ali ga je crnogoreski golman ispratio nogama i uzeo tu loptu.

15:54

23. minut: Kontra Partizana!

Kakva šansa! Povukao je kontru Kalulu, dodao je do Zahida, a on je pustio na krilnu poziciju Antiću. On je vratio u sredinu, ali Aldo Kalulu nije bio dovoljno dugačak da dođe do te lopte.

15:51

20. minut. Ofsajd!

Saldanja je dobio sjajan pas od Bibrasa Natha, ali iako se Saldanja našao jedan na jedan sa golmanom Carevićem na kraju je bio ofsajd.

Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

15:44

12. minut: Korner, ali bez ozbiljnih šansi

Nije na ovom meču bilo previše dobrih prilika za sada. Crno-beli kao i gosti imali su nekoliko kornera, a pnakon poslednjeg centaršut Antića je odbijen van šesnaesterca

15:33

Nije ni počelo, a Partizan već u problemu!

Na zagrevanju pred meč povredio se kapiten crno-belih. "On neće biti među starterima. Po propozicijama meč neće moći da prate ni sa klupe za rezervne igrače", poruka je iz kluba.

15:06

A evo i crno-belih!

PARTIZAN (4-2-3-1): Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute, Belić - Kalulu, Natho, Zahid - Saldanja.

15:05

Evo sastava Vojvodine

VOJVODINA (4-2-3-1): Carević - Lazarević, Rosić, Crnomarković, Giorbelidze - Milosavljević, Zukić - Vukanović, Nikolić, Malbašić - Ivanović

14:52

Derbi u Humskoj!

Partizan čeka još jedan derbi! Nakon teškog poraza od TSC-a sada je na stadion u Humskoj stigla Vojvodina koja takođe želi iznenađenje!

Meč počinje od 15:30.