Žiru ne može sam, tu je i Jović, ali... Srbin opet strijelac - Milan sa dva gola nije stigao ni do boda! (VIDEO)

Srpski internacionalac postigao golove u dvije uzastopne utakmice, ali ni to nije pomoglo "rosonerima" da dođu bar do boda u Bergamu.

Olivije Žiru i Luka Jović Izvor: EPA/MICHELE MARAVIGLIA/ANSA

Kakav meč smo vidjeli u Bergamu!

Pet golova, crveni karton, mnoštvo promašenih prilika i na kraju pobjeda Atalante protiv Milana 3:2 (1:1)!

Odigrao je Olivije Žiru još jedan dobar meč, postigao gol, baš kao i Luka Jović, koji se u strijelce upisao drugi meč u nizu, ali golovi Francuza i Srbina nisu bili dovoljni "rosonerima" ni za bod.

Briljirao je Nigerijac Ademola Lukman, dvostruki strijelac, koji je ove sezone već šest puta tresao protivničke mreže, bio je na pragu het-trika, ali njegov promašaj kratko će se pamtiti - Luis Murijel donio je prvu pobjedu Atalanti protiv Milana nakon više od četiri godine. I to u 95. minutu!

Nestvarne priliku u prvom poluvremenu propustio je Čarls de Ketelare. Belgijanac, koji je na pozajmici u Atalanti upravo iz Milana, u 9. minutu samo sa metar udaljenosti šutirao je visoko preko gola. Ipak, domaći su do zasluženog vođstva stigli u 38. minutu.

Teun Kopmajners odlično je centrirao, a Lukman pogodio za vođstvo "boginje". Samo desetak minuta potrajalo je slavlje domaćih, jer je Žiru duboko u sudijskoj nadoknadi izjednačio na 1:1 i donio egal svom timu pred sami odlazak na odmor.

Bio je to Francuzu osmi gol glavom u 2023. godini, po čemu je zajedno sa Harijem Kejnom rekorder u tzv. Ligama petice.

Ipak, tim iz Bergama bolje je ušao u nastavak, te ponovo poveo nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu. De Ketelare našao se ovaj put u ulozi asistenta, a usamljen je u petercu rivala bio Lukman i postigao svoj drugi gol na meču.

Izvor: EPA/MICHELE MARAVIGLIA/ANSA

Asistent kod drugog gola imao je još jednu priliku da se upiše u strijelce. Nedugo nakon vođstva svog tima bio je usamljen u petercu rivala, pokušao da šutira, ali je lopta otišla paralelno sa gol-linijom i prilika da se ode na "plus dva" je propala.

Mogla je Atalanta sve da riješi u 78. minutu. Šutirao je prvo Skalvini, a Menjon odbranio, lopte se dokopao Lukman, ali nije mogao do het-trika - ponovo je uspješniji bio golman gostiju. Ni treću udarac, ponovo Lukmana, nije pogodio cilj, slično kao de Ketelare na početku meča, iz blizine je bio neprecizan.

Kazna je ekspresno stigla. Luka Jovićdrugi meč u nizu postigao je gol, te donio svom timu izjednačenje. Samo osam minuta Srbinu je bilo dovoljno da se upiše u strijelce. Ušao je s klupe umjesto Rubena Loftusa Čika i pogodio.

Pogledajte

00:10
Luka Jović gol na Atalanta - Milan
Izvor: ArenaSport

Milan je u finišu ostao sa desetoricom, jer je isključen kapiten Davide Kalabrija, a samo par minuta kasnije ostao je i bez boda.

Sjajnu akciju odigrali su domaći, Mirančuk je na kraju asistirao Murijelu, koji se fenomenalno snašao pred golom Milana i u petom minutu nadoknade donio veliku pobjedu svom timu.