Inter rutinski "počistio" Udineze: "Nerazuri" ne daju prvo mjesto, na redu je derbi u Rimu

Inter se sigurnom pobjedom protiv Udinezea vratio na čelo Serije A.

Inter Izvor: EPA/MATTEO BAZZI/ANSA

Očekivano, Inter nije imao problema protiv Udinezea.

Rutinski su "nerazuri" riješili meč 15. kola Serije A na svojoj "Meaci" 4:0 (3:0), postigavši tri gola u prvom poluvremenu, dok je ostatak meča bio samo rutinsko odrađivanje posla.

Već u 10. minutu Lautaro Martinez pogodio je stativu i najavio napadačko veče svog tima. Možda bi sve bilo drugačije, da gosti u finišu prvog poluvremena nisu naivno poklonili penal domaćinu. Perez je povukao Lautara, u sve se uključio i VAR i dosuđen je kazneni udarac za Inter. Precizan sa "kreča" bio je Hakan Čalhanoglu i sedmim ovosezonskim golom donio prednost domaćinu.

Nakon toga, sve je bilo lakše, a gosti iz Udina potpuno su se raspali u posljednjih pet minuta prvog dijela igre.

U 42. minutu praktično je sve riješeno. Federiko di Marko iskoristio je asistenciju raspoloženog Čalhanoglua i odveo Inter do vođstva 2:0. Nisu se gosti ni oporavili od šoka, a već su još jednom morali da vade loptu iz svoje mreže. Henrik Mkitarijan je milimetarski precizno uposlio Markusa Tirama, kojem nije bilo teško da sa par metara matira Marka Silvestrija, koji kod tri gola praktično nije imao nikakve šanse da reaguje.

Lazar Samardžić bio je starter u gostujućem sastavu i odigrao svih 90 minuta, ali nije imao neki zapažen učinak. Uostalom, kao ni ostatak njegovog tima.

Drugo poluvrijeme više je ličilo na trening nego na takmičarsku utakmicu, pa se rezultat nije mijenjao sve do samog finiša.

Tada se u strijelce konačno upisao u Lautaro Martinez. Bio je to njegov 14. gol u sezoni, te je ubjedljivo prvi strijelac lige.

Iza njega su Olivije Žiru, koji je takođe danas bio strijelac za Milan u porazu od Atalante, te Domeniko Berardi (Sasuolo), koji su kombinovano postigli golova koliko i Argentinac (po sedam).

Sa nova tri boda, Inter je ponovo preuzeo lidersku poziciju od Juventusa, koji je nakratko bio prvoplasirani tim lige poslije pobjede u derbiju protiv Napolija.

Veliki izazov tim Simonea Inzagija imaće narednog vikenda, kada će gostovati Laciju na rimskom "Olimpiku". "Nebeskoplavi" u veoma lošoj su formi, ali derbi sa liderom sigurno će dočekati sa velikim očekivanjima.