Džeko odveo Fenerbahče u osminu finala Konferencijske lige!

Autor Haris Krhalić

Turski tim završio je kao prvoplasirani u grupi H

edin džeko Izvor: ERDEM SAHIN/EPA

Fudbaleri Fenerbahčea su u posljednjoj utakmici grupne faze Konferencijske lige savladali Spartak iz Trnave rezultatom 4:0 i plasirali se u osminu finala ovog takmičenja.

Prvo ime susreta bio je kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko.

Tim iz Istanbula je od samog početka dominirao i nekoliko puta preko „dijamanta“ opasno zaprijetio golu gostiju, ali promjene rezultata nije bilo sve do 36. minuta kada je Kadioglu nakon odličnog prodora pogodio za 1:0.

Na samom početku drugog dijela Džeko je izborio jedanaesterac, a loptu je „na kreč“ namjestio Tadić. Šut reprezentativca Srbije sa bijele tačke pogodio je u stativu i odbio se od leđa Dominika Takac u mrežu te je ovaj pogodak pripisan golmanu gostiju.

Treći pogodak vidjeli smo u 59. minutu. Džeko je prvo iz izgledne situacije pogodio stativu, a lopta se odbija do jednog fudbaler Fenerbahčea čiji pokušaj zasutavlja golman Spartaka. U nastavku akcije Džeko se izborio za ovaj „odbijanac“ i loptu pospremio u mrežu.

Samo dva minuta kasnije vidjeli smo novi pogodak, a ponovo je strijelac bio Džeko. Kahveči je uposlio usamljenog „dijamanta“ koji postavlja konačnih 4:0.