POGLEDAJTE: Gol poništen zbog pravila koje niko ne zna! Cijeli stadion ostao u šoku, ostali bez miliona u 110. minutu!

Pogledajte gol sa meča Rena i Viljareala koji je poništen zbog pravila koje mnogi ne znaju.

Poništen gol zbog pravila koje malo ko zna Izvor: TV Arena sport/screenshot

Prethodne noći Ren i Viljareal su igrali odlučujuću utakmicu za prvo mjesto u grupi Lige Evrope, a domaćinu je bio dovoljan i bod kako bi direktno prošao u osminu finala, odnosno zaradili bi tako i milion evra više. Zbog toga je do kraja vladala neizvjesnost na sjeverozapadu Francuske pošto je Viljareal u nadoknadu vremena ušao sa prednošću od 3:2, da bi se nakon svega igralo još petnaestak minuta u kojima smo vidjeli bukvalno sve!

Najluđi trenutak utakmice viđen je u 10. minutu nadoknade kada je stadion Rena "eksplodirao" pošto je Asinjon postigao pogodak za 3:3, da bi euforiju prekinuo turski sudija Atila Karaoglan. U konsultaciji sa VAR sobom, poništio je gol, ali nikome na stadionu, a ni onima kraj "malih ekrana" nije bilo jasno zbog čega je to učinio...

Ponavljali su snimak, tražili ofsajd ili igranje rukom, možda i faul, ali nijednog od ovih detalja nije bilo da bi uopšte moglo da se razmatra da je Turčin zbog toga poništio pogodak. Međutim, poslije svega je stiglo objašnjenje koje je zabezeknulo sve navijače, pa i one koji temeljno prate fudbal. Pogodak je na kraju poništen zbog pravila za koje mnogi nisu znali ni da postoji, pošto se rijetko upotrebljava u praksi.

O čemu se radi? Golu koji je postigao Lorenc Asinjon prethodio je slobodan udarac za Ren koji je izveo Enco Le Fe. Njegov šut je bio jak i završio je na prečki, a potom se lopta upravo njemu vratila. Kako nije dotakla nijednog drugog igrača na terenu, povrijeđena su pravila igre - što su primijetili u VAR sobi i zbog toga poništili gol od 2,3 miliona evra.

Pogledajte i sami šta se dogodilo, a u komentarima nam pišite da li ste čuli za ovo pravilo: