Het-trik Pantelića - za potop Sloge na "Tušnju"!

Dobojski tim ubjedljivo je poražen na gostovanju u Tuzli.

premijer liga bih tuzla siti sloga doboj Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sloga Meridian bilježila je sjajne rezultate pred domaćom publikom u ovoj polusezoni, ali na gostovanjima to djeluje potpuno drugačije.

Osam od devet mečeva kod kuće Dobojlije su riješile u svoju korist, ali "škripi" na gostujućim terenima (jedna pobjeda na osam utakmica, op.a.), što je dokazalo i današnje gostovanje Tuzla sitiju:

TUZLA SITI – SLOGA MERIDIAN 3:0 (2:0)
/Pantelić 8, 11, 79/

Igrači Adnana Osmanhodžića su u posljednja četiri kola, računajući i današnji meč, upisali tri pobjede, pa su nakon nepotpune 18. runde na osmom mjestu na tabeli. Sloga Meridian je, sa druge strane, petoplasirana.

Za samo tri minuta tuzlanski tim je dva puta šokirao goste, a oba puta je to učinio Đorđe Pantelić.

U osmom minutu je šutirao Mirzad Mehanović, golman Sloge Nemanja Šćekić je odbio loptu na koju je natrčao nekadašnji prvotimac Radnika i Veleža i pospremio je u mrežu.

Bio je to njegov šesti pogodak ove sezone, a uskoro je stigao i sedmi – izveden je korner sa desne strane, a Pantelić je bio najviši u skoku pred dobojskim golom.

Izvor: FK Sloga Doboj

Neposredno nakon primljenih pogodaka, Dobojlije su dva puta zaprijetile, oba puta preko Tonija Jovića, ali je bivši član nekoliko premijerligaških klubova oba puta bio neprecizan.

Eldin Lolić bio je siguran na golu nakon dalekometnog udarca Ajdina Redžića, dok je u finišu prvog dijela Ajdin Nukić bio u dobroj prilici da odvede Tuzake do 3:0, ali je šutirao preko prečke.

Imali su, u drugom poluvremenu, i jedni i drugi po nekoliko prilika za pogotke, ali nije ih malobrojna publika na tuzlanskom stadionu nije vidjela do 79. minuta, kada je Pantelić uknjižio osmu ovosezonsku "recku".

Dobio je Pantelić upotrebljivu loptu na lijevoj strani, a potom rutinski matirao Šćekića za velikih 3:0, ali i ogromna tri boda tuzlanskog tima.

I jedni i drugi će, sa prvim danima zimskog odmora, saznati ime protivnika u osmini finala Kupa BiH.

Žrijeb je zakazan za 21. decembar, a utakmice ove faze takmičenja, kojom će početi proljećna polusezona u BiH, igraće se 10. i 11. februara.

TUZLA SITI: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić (od 82. Jašaragić), Ordagić (od 82. Garčević), Mehanović, Pantelić, Ćorić (od 75. Čolić), Karjašević, Kobiljar.

SLOGA MERIDIAN: Ščekić, Nikolić (od 74. Tahrić), Redžić, Baranov (od 46. Perković), Popara (od 46. Karać), N. Dujaković (od 64. Šipovac), Milanović, Kvesić, Grabež, Jović (od 83. Mrzić), Vidić.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!

(mondo.ba)

TUZLA CITY: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić, Ordagić, Mehanović, Pantelić, Ćorić, Karjašević i Kobiljar.
SLOGA MERIDIAN: Ščekić, Nikolić, Redžić, Baranov, Popara, Dujaković, Milanović, Kvesić, Grabež, Jović i Vidić.