Ludnica na "San Siru": Milan promašio dva penala, pa u 90+2 ostao bez pobjede, opet sa "kreča" VIDEO

Prekinuta je serija pobjeda "rosonera" u italijanskoj Seriji A.

Milan Bolonja Serija A 22. kolo Izvor: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Fudbaleri Milana nisu uspjeli da savladaju Bolonju u 22. kolu Serije A, iako su imali čak dva jedanaesterca!

MILAN - BOLONJA 2:2 (1:1)

Apsolutni junak "rosonera" u subotnjoj utakmici na "San Siru" bio je Ruben Loftus-Čik, dvostruki strelac, koji je "ispravio" promašene penale Olivijea Žirua u prvom, a potom i Tea Ernandeza u drugom poluvremenu, ali je Bolonja u sudijskoj nadoknadi, golom Rikarda Orsolinija, takođe sa "bijele tačke", stigla do boda.

Time je prekinuta serija od četiri vezana trijumfa za izabranike Stefana Piolija za konačan oproštaj iz trke za "skudeto".

No krenimo redom...

Solidarišući se sa golmanom "rosonera" Majkom Manjanom, koji je prošle sedmice u Udinama bio žrtva rasističkog zlostavljanja, meč u Milanu je u 16. minutu (broj na njegovom dresu) bio prekinut, a navijači na cijelom stadionu su uključili svjetla na svojim telefonima, dok se na ekranima prikazivao čuveni citat Martina Lutera Kinga (Tama ne može otjerati tamu, samo svjetlost to može).

Ekipa Tijaga Mote, nekadašnjeg fudbalera gradskog rivala Intera, potom je šokirala "rosonere" u 29. minutu nakon velike gužve u kaznenom prostoru i prva stigla do prednosti.

Lopta je šetala kroz šesnaesterac, odbijala se i nikako domaći fudbaleri nisu uspjevali da otklone opasnost, što je iskoristio Holanđanin Džošua Zirkze i pogodio suprotan ugao gola Milana - 1:0.

Pokušavali su izabranici Stefana Piolija da se što prije vrate u utakmicu, a najviše uzbuđenja viđeno je u finišu prvog poluvremena.

Tada je defanzivac gostiju Luis Ferguson neoprezno zakačio Simona Kjera u kaznenom prostoru, a arbitar Davide Masa pokazao na bijelu tačku, što je jako iznerviralo trenera gostiju Motu, koji je burno protestovao i zaradio isključenje!

Ipak, udarac sa 11 metara majstorski je odbranio golman Bolonje Tomaš Skorupski, uhvativši "živu" loptu centarforu Milana Olivijeu Žiruu!

"Pocrvenio" je potom još neko iz stručnog štaba Bolonje pred sami odlazak na odmor, a Milan je u sudijskoj nadoknadi ipak uspio da stigne do izjednačenja.

Davide Kalabria je odlično proslijedio loptu u šesnaesterac, gdje se snašao Ruben Loftus-Čik i pogodio mrežu poljskog golmana - 1:1.

Poslije 15 minuta igre u drugom poluvremenu priliku je dobio srpski napadač Luka Jović u ekipi Milana, koji je na sve načine pokušavao da stigne do najbolje prilike za pogodak.

A ona je došla nakon novog penala koji je izborio Rafael Leao u 72. minutu.

Ovoga puta je odgovornost preuzeo Teo Ernandez i ni on nije bio siguran sa "kreča" - pogodio je samo stativu i potom loptu pospremio u mrežu, ali je gol opravdano poništen jer se lopta direktno odbila izvođaču jedanaesterca, pa je dosuđen indirekt.

Ipak, Kamerunac Loftus Čik je u 83. minutu glavom ponovo pogodio mrežu Skorpuskog na centaršut Davidea Kalabrije i činilo se osigurao novu pobjedu Milanu, a onda je u sudijskoj nadoknadi dosuđen novi treći penal na utakmici, ali za Bolonju!

Rikardo Orsolini za razliku od dvojca iz Milana bio je siguran, pogodivši sa "kreča" za remi na "San Siru" - 2:2.

Izvor: Shutterstock