Tukao fotografa, slomio VAR monitor - sad postaje selektor!

Hosam Hasan, najbolji strijelac u istoriji Egipta, preuzima komandu nad nacionalnim timom.

Novi selektor Egipta tukao fotografa lomio monitor  Izvor: KHALIL MAZRAAWI / AFP / Profimedia

Nakon kraha na afričkom Kupu nacija, Egipat je smijenio dosadašnjeg selektora Ruija Vitoriju.

Portugalac je sa ekipom završio nastup na afričkom prvenstvu već u osmini finala nakon što nije briljirao u grupnoj fazi, a samo nekoliko dana nakon razočaravajućeg rezultata najtrofejnije selekcije na kontinentu, imenovan je njegov nasljednik.

Selekcijom Egipata, naime, ubuduće će komandovati Hosan Hasan, strateg velikog broja klubova u državi, a nekada dugogodišnji napadač Al Ahlija, sa kojim je, između ostaog, osvojio 11 titula u prvenstvu i pet kup-takmičenja.

Posljednji klub u Egiptu kojim je komandovao bio je Al Masri, iza sebe ima i iskustvo vođenja reprezentacije Jordana, ali mnogo bitnije od liste klubova u kojima je radio jesu njegove "bubice" van terena.

Tako je tokom 2016. godine nakratko bio i u pritvoru nakon fizičkog napada na fotografa, u trenucima kad je odrađivao treći od ukupno pet mandata na mjestu trenera Al Masrija. Takođe, prošle godine je kažnjen nakon što je slomio monitor za gledanje VAR snimka nakon jedne od ligaških utakmica.

Kao igrač, osvojio je tri afrička Kupa nacija sa Egiptom, a sa ovom reprezentacijom je učestvovao i na Mundijalu 1990. u Italiji. Najbolji je strijelac u istoriji državnog tima, sa 68 pogodaka, 14 više od sadašnje prve zvijezde tima Mohameda Salaha.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!