VELIKI JUBILEJ ZA IMOBILEA: Najbolji strijelac u istoriji Lacija postigao 200. gol u Seriji A

Lacio bez problema slavio protiv Kaljarija na Sardiniji.

Ćiro Imobile Izvor: Shutterstock

Ćiro Imobile u gostujućoj pobjedi Lacija protiv Kaljarija (3:1) postigao je jubilarni 200. gol u Seriji A.

Najbolji strijelac "nebeskoplavih" u istoriji postao je tek osmi igrač u italijanskom prvenstvu koji je stigao do ove cifre, a tek četvrti u posljednjih 45 minuta. Osim Imobilea, ovo je pošlo za rukom Robertu Bađu (205), Antoniju di Nataleu (209) i Frančesku Totiju (250).

Imobile je odigrao ukupno 341 meč za Lacio. Od ukupno 200 pogodaka, 168 je dao kao igrač Lacija, dok je još pogađao noseći dres Torina (27) i Đenove (5).

Lacio je bez većih problema slavio na Sardiniji. Nakon autogola Alesandra Dejole, Imobile je početkom drugog poluvremena povisio na 2:0. Domaći su nakratko uspjeli da se vrate preko Đanluke Gaetana, ali je trijumf rimskog kluba potvrdio Felipe Anderson.

Rimljani su nakon tri meča bez pobjede u prvenstvu konačno slavili, stigli na samo bod zaostatka za gradskim rivalom Romom, koja večeras dočekuje Inter u derbiju kola, dok Kaljari ostaje u zoni ispadanja.