Atalanta čuva četvrto mjesto: Lacio nemoćan - hoćemo li u Bergamu gledati Ligu šampiona?

Tim Đan Pjera Gasperinija briljira ove sezone.

Atalanta Izvor: Stefano Nicoli / LaPresse / Profimedia

Atalanta je u sjajnoj formi. Tim Đan Pjera Gasperinija upisao je četvrti trijumf u posljednjih pet prvenstvenih mečeva (u ovom periodu još je remizirao sa Romom), te je nakon večerašnjeg duela i pobjede protiv Lacija 3:1 (2:0) zadržao četvrtu poziciju.

Tim iz Bergama u potpunosti je nadigrao goste iz Rima, koji su odigrali veoma blijedo i tek u finišu stigli samo do počasnog gola.

Mario Pašalić postigao je gol za vođstvo domaćih u 16. minutu, da bi u finišu prvog dijela Čarls de Ketelare povisio na 2:0 i najavio siguran trijumf "boginje".

Isti igrač u 76. minutu povisio je na 3:0, da bi najbolji strijelac u istoriji "nebeskoplavih" Ćiro Imobile postavio konačnih 3:1.

Lacio sve više zaostaje za ekipama koje se bore za Evropu, a u tri uzastopna derbija (Inter, Napoli, Atalanta) osvojio je samo bod.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!