Bomba "Kvaradone" za preokret Napolija! Verona pala u Napulju nakon pet godina!

Sjajnim pogotkom gruzijskog reprezentativca Napoli je stigao do trijumfa nad Veronom, prvog još od oktobra 2019. godine.

Serija A Napoli Verona  Izvor: Antonio Balasco/IPA Sport / ipa- / PA Images / Profimedia

Gubio je Napoli na domaćem terenu u duelu sa Veronom i djelovalo je da ni nakon četvrtog uzastopnog međusobnog okršaja na "Maradoni" neće stići do trijumfa.

Međutim, prvo je Siril Ngong vratio tim Valtera Macarija u život, da bi potom spektakularnim golom Kviča Kvarackelija odveo svoj tim do veoma važne pobjede u borbi za plasman u evropsku elitu:

NAPOLI - VERONA 2:1 (0:0)
/Ngong 79, Kvarackelija 87 - Kopola 79/

Tri puta uzastopno je Napoli na svom stadionu remizirao sa Veronom, a posljednji put, do danas, trijumfovao je u oktobru 2019. godine, kada je pod Vezuvom bilo 2:0.

Činilo se da će Napolitanci i ove nedjelje ostati kratkih rukava nakon što je mladi defanzivac gostujućeg tima Dijego Kopola udarcem glavom matirao nemoćnog Pjerluiđija Golinija, ali na kraju se ispostavilo da taj pogodak nije dovoljan Veroni ni za veoma bitan bod u borbi za opstanak u Seriji A.

Sedam minuta nakon primljenog gola, Napoli je "oživio" svoje nade u pozitivan rezultat poslije dobre saradnje i akcije Jespera Lindstrema i Sirila Ngonga, koji su u igru u drugom poluvremenu ušli praktično istovremeno.

Preokret je uslijedio u 87. minutu, kada je Verona izgubila jednu loptu na svojoj polovini, a do nje stigao Gruzijac u redovima domaćih. Namjestio se Kvarackelija na udarac i "bombom" matirao Lorenca Montipa, koji je "paradom" samo uljepšao pogodak.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!