Roma ne briljira, ali pobjeđuje: Može li "DDR efekat" potrajati?

Mladi trener "vučice" Danijele de Rosi zabilježio je i drugu pobjedu na klupi rimskog kluba.

Paulo Dibala i Danijele de Rosi Izvor: Profimedia/Alessandro Garofalo/LaPresse

Iako nije briljirala na gostovanju u Salernu, Roma je upisala izuzetno važnu pobjedu protiv Salernitane - 1:2 (0:0).

Danijele de Rosi tako je na stopostotnom učinku otkako je preuzeo klubu "vučice" od Žozea Murinja.

Znala je Salernitana ove sezone da namuči najjače italijanske ekipe, pokazala je i protiv Rome da se radi o izuzetno nezgodnoj ekipi iako je posljednjeplasirana u Seriji A, ali večeras nije mogla bar do boda.

Nakon izuzetno lošeg prvog poluvremena, u kojem su gosti imali jalovu terensku inicijativu, nakon samo šest minuta igre u nastavku Rimljani su stigli do vođstva. Nespretno je u svom šesnaestercu rukom igrao Đulio Mađore, a Paulo Dibala ne griješi sa 11 metara.

Zaigrala je zatim Roma još angažovanije i preko kapitena Lorenca Pelegrinija u 66. minutu stigla do vođstva od 2:0. Ipak, Grigoris Kastanos vratio je neizvjesnost samo četiri minuta kasnije, pa je domaćinu ostalo 20-ak minuta nade da se može u potpunosti vratiti u meč.

Viđeni su napadi Salernitane, Roma se grčevito branila i na kraju odbranila.

De Rosijev tim tako je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza u gostima, na kojima je postignut samo jedan gol. Zanimljivo, od dolaska mladog stručnjaka Roma je zabilježila tri pobjede identičnim rezultatom 2:1. Između dva prvenstvena trijumfa, protiv Verone i sada Salernitane, u Saudijskoj Arabiji u prijateljskom meču savladan je Al Šabab.

Klub iz prestonice iskoristio je kikseve rivala i stigao do petog mjesta, sa samo bodom zaostatka za četvrtom pozicijom, koja vodi u Ligu šampiona, što je primarni cilj ove sezone.