Lautaro Martinez dostigao rekord Maura Ikardija! Inter se vratio na vrh! (VIDEO)

Milanski Inter vratio se na prvo mjesto na tabeli italijanske Serije A pred "derbi Italije" protiv Juventusa u narednom kolu.

Fiorentina Inter Lautaro Martinez Serija A Izvor: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

"Neroazuri" su preskočili Juventus na prvoj poziciji pred međusobni derbi Italije u sljedećem 23. kolu.

FIORENTINA - INTER 0:1 (0:1)

Inter je slavio u nedjelju uveče na stadionu "Artemio Franki", ali je do bodova stigao poslije velike borbe i najviše zahvaljujući fantastičnom Argentincu Lautaru Martinezu, koji je ponovo bio čovjek odluke.

Iskoristili su izabranici Simonea Inzagija k(iks) torinske "stare dame" protiv Empolija (1:1), a jedini pogodak u Firenci pao je već u 14. minutu.

Poslije centaršuta iz kornera Kristjana Aslanija, na prvoj stativi se sjajno snašao Lautaro i glavom pogodio mrežu "Viole" za svoju 19. "recku" ove sezone!

Time se izjednačio na vječnoj listi najboljih argentinskih strelaca u istoriji milanskog kluba sa Maurom Ikardijem, koji je takođe postigao 124 pogotka u dresu "neroazura". Najbolji golgeter svih vremena Intera je Đuzepe Meaca sa 284 gola.

Gosti su preko Marka Arnautovića u 64. minutu ponovo zatresli mrežu golmana Fiorentine, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Odličnu priliku za izjednačenje propustio je pet minuta kasnije M'Bala Nzola, međutim, odlično je intervenisao Jan Zomer, koji je u 75. minutu oborio upravo napadača "ljubičastih", a poslije intervencije iz VAR sobe dosuđen je penal.

Argentinac Nikolas Gonzales je preuzeo odgovornost, ali je njegov "nonšalantni" udarac sa "bijele tačke" rutinski zaustavio švajcarski čuvar mreže.

Bilo je još mnogo šansi do kraja meča, ali se rezultat nije mijenjao pa je Inter zabilježio svoju 17. pobjedu.