Čudo od djeteta - dao gol kao Maradona: Primio loptu na pola terena, pa predriblao cijeli tim! (VIDEO)

Lukas Bergval pokazuje nestvaran talenat i uskoro ćemo ga gledati u Premijer ligi.

Lukas Bergval dao sjajan gol Izvor: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

Zapamtite ime Lukas Bergval, jer bi ovaj momak mogao da bude sljedeća velika stvar svjetskog fudbala. Mladi 18-godišnji vezista igra fantastično za Đurgarden i sada je postigao nevjerovatan pogodak u duelu sa Junajted Nordikom u kupu.

On je u 11. minutu postigao svoj prvi gol na susretu, a zatim je u 67. minutu pogotkom za 4:0 oduševio. Dobio je loptu na svojoj polovini terena, na putu do gola je predriblao pet protivničkih fudbalera i na kraju je zatresao mrežu!

Ovaj mladi Šveđanin se najbolje snalazi kao centralni vezista, a prošle sezone je u prvenstvu na 25 utakmica dao dva gola i jednom asistirao. Htjela ga je Barselona, ali je on tu ponudu odbio i riješio je da potpiše za Totenhem od ljeta. Pogledajte njegov pogodak:

18 year old Lukas Bergvall with a filthy solo goal for Djurgården

byu/OleoleCholoSimeone insoccer

Za sada je debitovao i za nacionalni tim i to u meču sa Estonijom 12. januara. Iako ima tek 18 godina, on nije Đurgardenov igrač, već je stigao iz Bromapojkarne 2022. godine, a i u tom klbu je igrao seniorski fudbal. Godinu dana stariji brat Teo je defanzivac i takođe nastupa za Đurgarden koji je prethodnu sezonu završio kao četvrti u prvenstvu.

Iako ga je Barselona željela u ovom prelaznom roku. on je odlučio da ne želi u Kataloniju i prihvatio je poziv Angea Postekoglua pa je potpisao za Totenhem ze 10.000.000 evra.