Željezničar Sarajevo prenos uživo livestream link

Željezničar na Grbavici savladao Sarajevo sa 3:0!

Željezničar Sarajevo prenos uživo livestream link Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Željezničara u 151. vječitom derbiju savladali su Sarajevo rezultatom 3:0 i nanijeli im četvrti vezani poraz u Premijer ligi BiH. Bio je ovo tek drugi put ove sezone da je tim sa Grbavice postigao tri gola ove sezone.

„Plave“ je u vođstvo doveo Amer Hiroš u 12. minutu maestralnim udarcem iz slobodnog udarca sa nekih 35 metara. Loše je bio postavljen golman Sarajeva Iliev.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a na drugi pogodak vidjeli smo u 58. minutu kada je pogodio Marin Galić. Centrirao je Amoa, a Iliev izbacio loptu samo na nogu desnog beka Želje koji bez problem matira golmana bordo tima.

Samo 11 minuta kasnije ponovo je lopta završila u mreži Sarajeva. Ovog puta je sa desne strance ubacio Boljević, a ponovo na pravom mjestu Galić – 3:0.

Kraj meča obilježio je sukob na terenu u kojem je prednjačio golman Sarajeva Iliev koji je pesnicom udario Cavnića nakon čega je isključen pa je na golu završio napadač Oliveira s obzirom da Rožman nije imao više izmjena.

Više o utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

20:37

- KRAJ -

20:36

90+4- Oliveira na golu

Obukao je rukavice napadač Sarajeva.

20:35

90+3'- Gužva na terenu!

Nove čarke na terenu. Iliev je pobjesnio, udario je jednog fudbalera Željezničara pesnicom u glavu. Epilog - crveni za golmana Sarajeva i žuti kartoni za Ovčinu, Krpića i Soldu.

20:32

90+1'- Tri minuta nadoknade

20:29

87'- Interveniše Cocalić

Cocalić odlično interveniše ispred Kjeremea

20:13

72'- Beganović mijenja Penjarandu

20:10

69'- GALIĆ! 3:0

Desni bek Marin Galić pogađa za 3:0 na Grbavici! Katastrofalna reakcija odbrane Sarajeva, nakkon centaršuta Boljevića sa desne strane.

20:07

65'- Žuti za Karića

20:02

61'- Pokušaj Mehmedovića

Šutirao je Mehmedović sa distance, ali brani Muftić

19:59

58'- ŽELJEZNIČAR VODI 2:0!

Amoa je centrirao, Iliev odbija lopta samo do noge Galića koji pogađa za veliku prednost domaćeg tima na Grbavici.

19:58

57'- Korner za Željezničar

Bez opasnosti po gol Sarajeva

19:56

55'- Žuti za Selimovića

19:53

52'- Korner za Sarajevo

19:50

50'- Cocalić pokušao sa velike udaljenosti

Pokušao je Cocalić sa velike distance, ali njegov udarac ide preko gola.

19:49

FOTO

19:46

46'- Utakmica je nastavljena

Simon Rožman je uveo Hasića umjesto Anđušića, dok je kod Željezničara igru napustio Bizmark. Umjesto njega na terenu je Boljević.

19:31

- KRAJ PRVOG POLUVREMENA -

Željezničar od 12 . minuta vodi golom Amera Hiroša iz slobodnog udarca.

19:30

45+2'- Novi verbalni okršaj Radovića i Krpića

Bizmark se uhvatio za zadnju ložu i ostao da leži na travi

19:29

45+1'- Dva minuta nadoknade

19:25

43'- Korner za Željezničar

Hirš ubacuje na drugu stativu, izbacuje to Iliev

19:18

34'- Loš pokušaj Bizmarka

Karić je oduzeo loptu na sredini terena i uposlio Bizmarka, koji loše šutira. Lagan plijen za Ilieva

19:13

30'- Korner za Sarajevo

Centaršut Radovića, Cocalić izbacuje u korner. U nastavku Julardžija je pokušao loptom po zemlji pronaći nekog, ali izbacuje Hiroš.

19:12

29'- Prejako dodavanje Penjarande

Pokušao je Penjaranda uposliti Oliveiru, ali kupi tu loptu Muftić.

19:05

23'- Mirniji period igre

18:59

15'- Velika greška Penjarande!

Nakon greške Penjarande, koji je loše ispucao loptu, ona stiže do Amoe čiji je udarac izblokiran, mogao je Željezničar do dva gola prednosti.

18:55

12'- ŽELJEZNIČAR VODI!

Hiroš sa nekih 35 metara pogađa iz slobodnog udarca! Svi su očekivali centaršut, a Hiroš matira loše postavljenog golmana Sarajeva - 1:0 na Grbavici!

18:53

11'- Prve čarke na terenu

Radović i Krpić bili su u jednom verbalnom duelu, nakon čega se umiješao i Iliev

18:49

6'- Đuričković glavom preko gola!

Radović je izveo prekid, Đurićković najviše skočio, ali lopta odlazi preko gola.

18:47

4'- Prva opasnost pred golom Sarajeva

Hiroš "promiješao" odbranu Sarajeva, Amoa loše centrirao

18:43

1'- Utakmica je počela!

18:41

Odlična atmosfera na Grbavici!

Veliku podršku imaće fudbaleri Željezničara večeras

18:21

Ko sudi?

Glavni arbitar biće Ermin Sivac iz Zenice, kojem će pomagati Sarajlije Moamer Čaušević i Enes Đozić, a četvrti sudija će biti Nihad Ljajić, takođe iz Sarajeva.