Borac GOŠK uživo prenos livestream Premijer liga BiH

Derbi meč narednog vikenda protiv aktuelnog šampiona Zrinjskog u Mostaru Banjalučani dočekuju sa velikom prednošću od devet bodova.

Borac GOŠK uživo prenos livestream Premijer liga BiH Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

U posljednjem meču 21. kola Premijer lige BiH, Borac je pred svojim navijačima ubjedljivo porazio GOŠK iz Gabele 3:0 (1:0), a publika na Gradskom stadionu vidjela je tri prelijepa gola.

BORAC - GOŠK 3:0 (1:0)
/Vuković 8, Lukić 62, Terzić 65/

Već u osmom minutu, "crveno-plavi" stigli su do vođstva.

Krajem prošle godine David Vukovićvratio se u matični Borac iz Laktaša, a onda krajem februara, zajedno sa imenjakom Čavićem, produžio ugovor s banjalučkim klubom, a večeras je postigao spektakularan gol, prvi u seniorskom dresu "crveno-plavih". Oslobodio se svog čuvara, fintirao na jednu stranu, Tina Bradaru poslao na drugu, a onda sa "roga" šesnaesterca fenomenalnim udarcem zatresao mrežu Armana Šutkovića.

Uslijedio je zatim period mirne igre, nije bilo mnogo uzbuđenja, a onda su gosti iz Gabele u finišu prvog poluvremena par puta zaprijetili, od čega je najopasniji pokušaj bio Dine Skorupa.

Gabeljani su prijetili i početkom nastavka, a onda je Jovo Lukić devetim ovosezonskim golom riješio pitanje pobjednika.

Činilo se da će Vukovićev gol obilježiti meč, a onda je Vasilije Terzić "potegao" sa svoje polovine, te postigao rijetko viđen gol. Lobovao je sa više od 50 metara istrčalog Armana Šutkovića, za konačnih 3:0.

Tim Vinka Marinovića bio je golgeterski raspoložen, bez većih problema "arhivirao" GOŠK, a narednog vikenda očekuje ga najteže moguće gostovanje - meč sa aktuelnim šampionom Zrinjskim iz Mostara.

Ipak, "crveno-plavi" pred ovaj derbi imaju čak devet bodova više od "plemića", te mogu mnogo opuštenije ući u ovaj duel nego što će to biti slučaj sa Mostarcima, koji moraju slaviti ukoliko žele da ostanu u trci za odbranu titule.

• BORAC: Milošević, Ćelić, Jurilj, Grahovac (46. Fićović), Erera, Vuković, Lukić (76. Makarić), Blagaić (59. Terzić), Kulašin (59. Hrelja), Šušić, Nišić (76. Vranješ). Trener: Vinko Marinović.
    GOŠK: Šutković, Čoko (77. Račić), Šuta, Skorup, Hasukić (66. Mihaljević), Bradara (77. Harambašić), Musulin, Šero (66. Marasović), Ikić (77. Šiško), Batarelo, Gogić. Trener: Admir Adžem.

Detalje meča, koji se igra na Gradskom stadionu u Banjaluci od 17.45, potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

Standings provided by Sofascore

19:35

KRAJ

19:33

90' - Dva minuta nadoknade

19:25

83' - Zamalo 4:0

Erera je bio blizu gola, ali je pogodio spoljni dio mreže. Sjajan udarac Kolumbijca sa dvadesetak metara, ali nema promjene rezultata.

19:23

82' - Žuti karton za Šušića

19:20

78' - Vranješ ne pogađa

Dobra situacija za Vranješa, ali iskusni igrač Borca ne uspijeva da pogodi.

19:19

77' - Račić mijenja Čoku

Filip Račić, Borčev igrač na pozajmici u GOŠK-u, ušao je u igru umjesto Čoke.

19:18

76' - Dvije izmjene u GOŠK-u

Ikić i Bradara izlaze, ulaze Šiško Harambašić.

19:17

75' - Još dvije izmjene u Borcu

Izlaze Nišić i Lukić, umjesto njih Marakić i Vranješ.

19:09

67' - Dvostruka izmjena kod gostiju

Šero i Hasukić završili su meč, a u igri su Marasović i Mihaljević.

19:08

65' - GOOOL!!! Terzić pogađa sa centra!

Kakvi golovi u Banjaluci!

Činilo se da će teško neko da nadmaši spektakularan gol Vukovića iz 8. minuta, a onda se pojavio Terzić. Odbila se lopta do fudbalera Borca, koji je sa svoje polovine šutirao i lobovao iznenađenog Šutkovića. Borac vodi 3:0.

19:06

63' - GOOOL!!! Lukić za 2:0!

Erera je šutirao, lopta se odbila do Jurilja, a zatim i do Lukića koji precizno pogađa za 2:0. Deveti ovosezonski gol za napadača Borca.

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

19:02

60' - Dvostruka izmjena u Borcu

Hrelja mijenja Kulašina, a Terzić Blagaića.

19:01

59' - Veliki promašaj Jurilja

Blagaić je ubacio iz kornera, Jurilj je bio sam u petercu gostiju, ali je joše zahvatio loptu i sa samo tri-četiri metra nije uspio da pogodi cilj.

18:54

52' - Žuti karton za Blagaića

Prva opomena i za fudbalere Borca, Blagaić je "požutio".

18:54

50 ' - Žestok sudar

Žestok sudar Nišića i Musulina, igrači su ostali nakratko na terenu, ali su se brzo pridigli i susret je nastavljen.

18:49

46' - GOŠK opet opasan

Nova odbrana Miloševića već na startu drugog poluvremena, sve opasniji napadi Gabeljana. Hasukić je sada šutirao, ali golman Borca ponovo je siguran.

18:48

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Fićović u igri umjesto Grahovca.

18:31

- poluvrijeme -

Borac zasluženo vodi nakon prvih 45 minuta, spektakularnim golom mladog Davida Vukovića.

18:30

45 + 1' - Minuta nadoknade u prvom poluvremenu

18:28

43' - Milošević čuva Borac!

Odličan, nezgodan šut Skorupa iz velike daljine, Milošević krajnjim naporom izbacuje loptu ispod prečke u novi korner.

18:26

41 ' - Nova opasnost pred Borčevim golom

Bude se gosti. Dobar centaršut Skorupa i šut Gogića glavom, ali lopta odlazi pored gola.

18:25

40' - Šero izblokiran

Dobra prilika za GOŠK, ali Šero je izblokiran. Biće samo prvi korner za tim iz Gabele.

18:23

38' - Lukić neprecizan

Blagaić je odlično izveo slobodan udarac, pronašao Lukića, koji glavom šutira preko gola.

18:22

36' - Prvi žuti karton

Bradara je prvi igrač sa javnom opomenom. Zbog povlačenja za dres Erere, fudbaler GOŠK-a dobio je žuti karton.

18:14

30' - Nema prilika

Period nešto mirnije igre na Gradskom stadionu, bez uzbuđenja.

18:05

20' - Prijeti Grahovac

Nakon drugog kornera za Banjalučane, Lukić je spustio loptu za Grahovca, ali kapiten Borca je neprecizan. Ostaje 1:0.

18:03

18' - Očekivana dominacija Borca

Lopta je uglavnom u posjedu fudbalera Borca, koji očekivano dominiraju na terenu i zasluženo vode.

17:56

11' - Pokušaj Erere

Solidan pokušaj Erere, lopta ide preko gola.

17:54

8' - GOOOL!!! Borac vodi - majstorija Vukovića!

Sjajan gol Davida Vukovića!

Izbacio je fudbaler Borca Bradaru, svog čuvara, a onda fenomenalno sa ugla šesnaesterca maestralnim udarcem postigao pogodak, prvi u seniorskom dresu "crveno-plavih".

17:46

1' - Odmah korner

Već nakon 20 sekundi igre, Banjalučani su stigli do kornera, ali nakon ubacivanja iz ugla nije bilo opasnosti po gol gostiju.

17:45

1' - Počeo je meč

17:41

Jurilj umjesto Kvržića

Imao je Marinović problema sa sastavom tima jer se Kvržić požalio na povredu, tako da će umjesto njega na terenu biti Jurilj.

17:09

Raspudić: Mislimo samo o tri boda

"Naravno, mislimo samo o tri boda. Dobro nam je došlo što je Zrinjski odigrao neriješeno što znači da mi sutra sa pobjedom možemo da napravimo lijepu prednost od 9 bodova i mirni otići na taj derbi u Mostar. Ništa osim pobjede ne dolazi u obzir. Ko god da bude igrao mora dati svoj maksimum, moramo ozbiljno da izađe na teren, nema opuštanja i samo tri boda dolaze u obzir. Imali smo dva remija protiv teških protivnika, ali zadržali smo niz bez poraza, ništa nas neće poremetiti, sutra očekujemo tri boda i mirni idemo na derbi protiv Zrinjskog", rekao je u najavi meča pomoćni trener u stručnom šrabu Borca Boris Raspudić.

17:07

Na klupi su:

• BORAC: Pavlović, Đekić, Jokić, Pejović, Fićović, Makarić, Subić, Čavić, Vranješ, Terzić, Hrelja.
  • GOŠK: Bobić, Harambašić, Račić, Pobi, Balavac, Čajić, Bašić, Mihaljević, Šiško, Marasović, Hadžić.
17:04

Stanje na tabeli

17:02

SASTAVI:

• BORAC: Milošević, Ćelić, Jurilj, Grahovac, Erera, Vuković, Lukić, Blagaić, Kulašin, Šušić, Nišić. Trener: Vinko Marinović.
  • GOŠK: Šutković, Čoko, Šuta, Skorup, Hasukić, Bradara, Musulin, Šero, Ikić, Batarelo, Gogić. Trener: Admir Adžem.
16:52

Službena lica

Glavni sudija meča Borac - GOŠK biće Admir Musić iz Sarajeva, a pomagaće mu Hasan Nanić (Bužim) i Goran Ilinčić (Prijedor). Četvrti sudija je Mirza Kazlagić iz Cazina, a delegat Nenad Mejakić iz Prijedora.