Suspendovan sudija koji je oštetio Real Madrid: Čeka ga još teža kazna

Autor Haris Krhalić

Hesus Hil Manzano saznao kaznu.

Suspendovan Hesus Hil Manzano Izvor: JOSE JORDAN / AFP / Profimedia

U utakmici 27. kola španske Primere, Valensija i Real Madrid odigrali su utakmicu bez pobjednika (2:2). Valensija je golovima Uga Dura i Romana Jaremčuka, koji su već u prvih pola sata uspjeli da šokiraju lidera prvenstva Španije, imala veliku prednost da bi Vinisijus uspio da donese bod.

Prvo je pogodio u završnici prvog poluvremena, a zatim i u 76. minutu kada se "opasno zakuvalo". Jasno je bilo da će meč biti produžen "u beskonačno" zbog odugovlačenja domaćeg tima, ali Realu su falile tačno dvije sekunde da pobijedi.

Belingem je u desetom minutu nadoknade postigao gol za pobjedu, ali su onda igrači "kraljevskog kluba" shvatili da je glavni sudija Hesus Hil Manzano odsvirao kraj - dvije sekunde prije toga. Učinio je to iako je preporuka sudijama da ne sviraju kraj utakmice i kada istekne nadoknada vremena ako je u toku "opasan napad".

Epilog je bio crveni za Belingema koji je urlao na glavnog sudiju kada je shvatio da mu je "ukraden" gol i da je meč na "Mestalji" ipak završen bez pobjednika, a sada je kaznu saznao i Manzano. Sudijska komisija Španije, odredila mu je dvije utakmice suspenzije do konačne odluke o kazni koja će, kako pišu španski mediji, vrlo vjerojatno biti još teža.