Bajer gazi i ne planira da stane: Još 27 bodova u igri, a prednost u odnosu na Bajern "plus 10"

Bajer Leverkuzen upisao 21. pobjedu na 25. meču njemačkog prvenstva.

Bajer Leverkuzen Izvor: FEDERICO GAMBARINI / AFP / Profimedia

Bajern Minhen demonstrirao je silu u subotu protiv Majnca (8:1), ali će i nakon ovog vikenda ostati na dvocifrenom minusu u odnosu na Bajer Leverkuzen.

Sjajni tim Ćabija Alonsa preskočio je još jednu prepreku, savladan je Volfsburg 2:0 (1:0), pa su nakon pete uzastopne pobjede "apotekari" i dalje ubjedljivo prvi u Bundesligi.

Neugodno putovanje i gostovanje u dalekom Bakuu, gdje su teškom mukom izbjegli prvi poraz u sezoni, očigledno je ostavilo malo traga na igrače Bajera, koji su se namučili da dođu do kompletnog plijena u 25. kolu Bundeslige, ali im je posao olakšao Moric Jenc, koji je u 12. i 28. minutu zaradio javne opomene, te nakon manje od pola sata igre morao pod tuš.

Natan Tela postigao je gol za vođstvo domaće ekipe u 37. minutu, pa su u nastavku meča mogli da igraju mnogo opuštenije, računajući na gol prednosti, ali i igrača više u terenu. Rutinski su domaći privodili susret kraju, a onda je Florijan Virc u 86. minutu postavio konačnih 2:0.

Bajer Leverkuzen tako je stigao do 21. trijumfa u 25 utakmica Bundeslige, te se još više približio tituli, prvoj u istoriji. U preostalih devet kola sezone, u igri je još 27 bodova, ali dvocifrena prednost u odnosu na Bavarce i te kako može da raduje sve koji nisu pristalice višestrukog štampiona Njemačke, koji je bio neprikosnoven u prethodnih 11 sezona.