Bajer u 92. minutu izbjegao prvi poraz u sezoni! "Farmaceuti" gubili 2:0 u Bakuu, pa se "iščupali"!

Tim Ćabija Alonsa bio je, tek u 35. utakmici, na pragu prvog poraza u sezoni, ali je na kraju uspio da ga izbjegne.

Liga Evrope Karabag Bajer  Izvor: Giorgi ARJEVANIDZE / AFP / Profimedia

Izgledalo je da će Karabag biti ta ekipa koja će Bajeru nanijeti prvi poraz u sezoni – ali "farmaceuti" su uspjeli da se provuku u Bakuu!

Gubili su 2:0 u prvom poluvremenu, ali su u drugom dijelu anulirali taj minus i niz mečeva bez poraza u svim takmičenjima produžili na 35!

KARABAG – BAJER 2:2 (2:0)
/Benzija 26, Žuninjo 45+2 – Virc 70, Šik 90+2/

Tim sa Baj Arene hita ka tituli u Bundesligi, prvoj u istoriji kluba. Čak pet puta je Bajer bio vicešampion države, a ove sezone je konačno na pravom putu da po strani ostavi pošalicu "Neverkuzen" koja ih prati od početka 21. vijeka, upisavši 20 pobjeda i četiri remija.

U Kupu Njemačke – sve same pobjede. Bilo ih je četiri, dok je superiorno odrađena i grupna faza Lige Evrope, uz maksimalnih šest trijumfa. Naziralo se da će se prvi poraz desiti na startu takmičenja u nokaut fazi – ali je Patrik Šik bio brži od pištaljke!

Tim iz Bakua je poslije prvih 45 minuta imao prednost od dva gola. Najveće zasluge za to imao je brazilski napadač Žuninjo, upisavši pogodak i asistenciju. Dvadeset minuta prije kraja, Florijan Virc je devetim golom u sezoni smanjio minus, da bi potom u drugom minutu nadoknade Patrik Šik šokirao domaće navijače i spasio svoj tim, rekosmo, prvog ovosezonskog neuspjeha.

Minimalan poraz itekako je dobar pred revanš, ali fokus je svakako na domaćem šampionatu, gdje deset kola prije kraja imaju isto toliko bodova više od Bajerna, koji je nanizao 11 titula.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!