"Fenjeraš" srušio Laktaše – Radnik još bliže tituli!

Omarska je trijumfovala nad Laktašima i osim sebi, u borbi za opstanak, pomogla i Radniku koji se bori za titulu.

Prva liga RS Omarska pobijedila Laktaše  Izvor: FK Laktaši

Tek četvrtu pobjedu je upisala ekipa Omarske u sezoni – a stigla je protiv pretendenta na titulu!

Posljednjeplasirani tim Prve lige Republike Srpske je ove nedjelje ugostio Laktaše, koji su uknjižili peti poraz, a drugi u posljednje tri runde, čime su znatno umanjili šanse za osvajanjem titule:

OMARSKA – LAKTAŠI 2:1 (1:0)
/Kopanja 23 pen, Domuzin 82 – Šikanjić 55/

Bijeljinski Radnik tako je zadržao prednost od devet bodova, stečenu tokom jučerašnjeg dana, trijumfom nad dubičkim Borcem (1:0), pa su igrači Velibora Đurića trinaest kola prije kraja uvećali svoje šanse da se poslije dvije sezone u nižem rangu vrate u bh. elitu.

Laktaši su u ranoj fazi utakmice ostali sa desetoricom na terenu. Zbog dva žuta kartona, dobijena u 3. i 18. minutu, van igre je morao Igor Trivić, a brojčanu prednost na terenu Omarska je materijalizovala u 23. minutu, kada je sa bijele tačke precizan bio Nikola Kopanja.

Izvor: FK Laktaši

Rezultat se nije mijenjao sve do 55. minuta, kada su gosti golom Milana Šikanjića "poravnali" rezultat. Bio je to 12. Šikanjićev gol u sezoni, kojim se izdvojio na drugom mjestu liste strijelaca, uz tri manje od BSK-ovog Miloša Perovića.

Osam minuta prije kraja meča, domaćin je po drugi put na utakmici stigao do vođstva, a ispostavilo se da je to na kraju dovoljno za pobjedu.

Za novu prednost Omarske i 16. bod u sezoni, strijelac je bio Dragan Domuzin, pa je Omarska sada bodovno izjednačena sa pretposljednjom Alfa Modričom.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!