Superliga Srbije Javor Crvena zvezda uživo prenos

ZVEZDA KORAČA KA TITULI - OSVOJENA I IVANJICA! Milojević ima samo jedan razlog za brigu

Crvena zvezda pobijedila Javor u Ivanjici 3:0 i odmakla Partizanu na sedam bodova prednosti - uz odigrani meč više.

Superliga Srbije Javor Crvena zvezda uživo prenos Izvor: TV Arena sport/screenshot

FK Crvena zvezda pobijedila je Javor u Ivanjici 3:0 i napravila još jedan korak ka tituli. Poslije monotonih 35 minuta meča, sudija Danilo Nikolić dosudio je penal za goste zbog igranja rukom jednog igrača Javora, a dok su domaći bili ljuti, crveno-bijeli su praktično u desetak minuta do poluvremena odlučili pobjednika.

Najprije je Gelor Kanga rutinski iskoristio penal za 0:1, a onda je i In-Bom Hvang golom zaokružio lijepu, tečnu akciju Rodića, Olajinke i asistenta Ivanića. U pauzi su domaći protestovali, ostali bez isključenog šefa stručnog štaba Radovana Ćurčića i njegovog asistenta Milovana Miloevića, a u drugom dijelu meča nije bilo ravnopravne borbe.

Zvezda je postavila konačnih 0:3 golom Srđana Mijailovića u 82. minutu, udarcem sa ivice kaznenog prostora. Svi na stadionu uplašili su se poslije toga kada su vidjeli da jedan dječak leži kraj terena okružen Zvezdinim ljekarima, fudbalerima, pripadnicima policije... Ali ispostavilo se da je sa njim ipak bilo sve u redu, pa je dobio dres nekog od fudbalera Zvezde i uspio je da sam napusti teren. Samo zbog toga igralo se još četiri minuta nadoknade, kada je uveliko bilo jasno da će Zvezda pobijediti i odnijeti sve bodove na "Marakanu".

17:58

Milojević ima samo jedan razlog za brigu

Povreda veziste In-Bom Hvanga definitivno će biti razlog za brigu trenera Vladana Milojevića dok se bliži kraj prvog dela sezone i početak plej-ofa. S obzirom na to da će u prvom kolu biti odigran "večiti derbi", svaka ozbiljnija povreda oslabila bi Zvezdu za utakmicu protiv Partizana, planiranu za 1. kolo plej-ofa.

Do tog meča, Zvezda će igrati protiv IMT-a, Radnika, OFK Vršca u Kupu i Železničara iz Pančeva 14. aprila. Nakon tog meča, počeće plej-of.

Izvor: TV Arena sport/screenshot

17:55

Ovako sada izgleda tabela

Standings provided by Sofascore

17:54

Poruka Vladana Milojevića

"Spremali smo se za ovu utakmicu, nismo imali mnogo vremena, možda smo imali jedan ili dva treninga, čekao sam da mi dođu reprezentativci. Teška utakmica, rekao sam da će biti teško, dobra ekipa, sa dobrim trenerom, čvrstim blokom, formacijom 5-4-1, ovo je bio najbolji teren u Ivanjici još od perioda kada sam igrao. Čestitam im što su uradili sve", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević za TV Arena sport.

17:52

KRAJ! Javor - Zvezda 0:3

Golovima Kange u 38. minutu iz penala, In-Bom Hvanga u 43. i Srđana Mijailovića u 81. minutu, Crvena zvezda je pobedila Javor u Ivanjici. U ovom trenutku, lider ima sedam bodova više od drugoplasiranog Partizana, uz odigranu utakmicu više.

17:49

Meč je prekinut jer je dečaku pozlilo

Dečak je legao kraj terena i hitno su mu pritrčali fudbaleri Zvezde, lekari, pripadnici policije... Srećom, sve je završeno dobro.

17:40

81' GOL - Mijailović stavlja tačku!

Zvezdin reprezentativc dotrčao je do kaznenog prostora iz drugog plana i šutirao precizno - golman Manojlović nije imao šansu

17:36

78' Problem za Zvezdu

Zvezdin pouzdani vezista Hvang ostao je na travi 15 minuta pre kraja meča i nije bio u stanju da nastavi. Odmah je umesto njega ušao Ognjen Mimović

17:19

63' Velika šansa za Zvezdu, sjajna odbrana Manojlovića

Ivanić je šutirao snažno sa desetak metara od gola, a Strahinja Manojlović je odlično odbranio i izbio loptu u korner

17:16

Pogledajte fotografije sa stadiona u Ivanjici

17:11

Snažan šut Olajinke - malo preko prečke

Najbolji pokušaj Crvene zvezde od poluvremena - napadač je gađao jako, sa desetak metara i za malo prebacio gol

16:44

43' GOL! Zvezda vodi 2:0 - Hvang!

Tečna akcija Zvezde i rutinska egzekucija veziste.

Akciju je pokrenuo Milan Rodić sa leve strane, Piter Olajinka je petom dodao do Mirka Ivanića, a on je iz prve asistirao In-Bom Hvangu, koji je bez problema zatresao mrežu Ivanjičana.

16:42

Pljušte kartoni, neko u Javoru je isključen

Zvezdin vezista Šljivić dobio je žuti karton zbog grubog starta, a neko sa klupe Javora je isključen zbog prigovora. Pretpostavka je da je to bivši igrač i trener tog tima, sada član stručnog štaba Milovan Milović.

Kontuirano protestuju Ivanjičani od dosuđenog penala za Beograđane

16:40

40' GOL - Zvezda vodi 1:0, Gelor Kanga

Pročitao je Javorov golman Strahinja Manojlović u koju će stranu Kanga šutirati, ali nije uspeo da zaustavi tu loptu

16:38

Penal!

Sudija Danilo Nikolić pogledao je snimak i pokazao na belu tačku

16:35

36' Zvezda traži penal

Šljivić je šutirao sa ivice kaznenog prostora i nije bio precizan. Tražili su crveno-beli potom penal zbog igranja rukom, a VAR soba proveriće tu situaciju

16:32

32' Prvi žuti karton - za napadača Javora

Napadač Javora Stjuart faulirao je Kangu u duelu na Zvezdinoj polovini, a sudija mu je pokazao žuti karton

16:28

Bez šansi i uzbuđenja

Malo je sadržaja u Ivanjici, a ekipe su u 27. minutu dobile šansu za "tajm-aut" i za osveženje po letnjem danu

16:11

13' Prvi pokušaj - Dino Dolmagić

Vezista Javora protrčao je po desnoj strani, odlično "zalomio" u kaznenom prostoru, pa loše šutirao i nije zapretio golmanu Zvezde Omriju Glazeru.

Rezervisti!

Javor: Raičević, Aleksić, Goronjić, Milošević, Obradović, L. Petrović, T. Petrović, Ratković, Šarić

Crvena zvezda: Guteša, Bukari, Katai, Knežević, Kraso, Milunović, Mimović, Nikolić, Stamenić

15:00

Sastavi!

Javor: Manojlović - Skoko, Pinto, Tojčić - Dolmagić, Dukure, Marjanović, Ilić - Eliomar, Selenić - Stjuart

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Điga, Spajić, Rodić - Kanga, Hvang - Olajinka, Šljivić, Ivanić - Endiaje.

14:50

Milojevićeva očekivanja!

Vladan Milojević je trenersku karijeru u seniorskom fudbalu počeo baš na klupi Javora iz Ivanjice, a sada gostuje pod Golijom u želji da osvoji bodove i nastavi put ka još jednoj šampionskoj tituli. Pročitajte šta vladan Milojević očekuje od meča Javora i Zvezde.

14:40

Tabela!

Ovakva je sitaucija na tabeli Superlige:

14:30

Dobar dan!

Nakon reprezentativne pauze u martu nastavljena je Superliga Srbije! Aktuelni šampion i trenutni lider domaćeg prvenstva u subotu (16:00) igra protiv Javora iz Ivanjice, a to će biti meč na kojem Crvena zvezda može da napravi još važnih koraka ka tituli.