Prva liga RS: Tri pobjede gostiju, "rudari" prišli Laktašima na bod

Novi poraz Modričana, koji su sve dalje od opstanka u prvoligaškom društvu.

FK Rudar Prijedor Izvor: Promo/FK Rudar Prijedor

Pet mečeva 23. kola m:tel Prve lige Republike Srpske odigrano je ove subote, a na tri duela slavili su gosti.

Sloboda je kao gost savladala Slaviju, te tako klub iz Istočnog Sarajeva ostavila pri samom dnu tabele. Gol vrijedan tri boda za goste iz Mrkonjić Grada postigao je Stefan Radaković još u 11. minutu.

Gostujući trijumf zabilježio je i Borac u Nevesinju. U istom minutu kad i Radaković, pogodio je Mateja Božić, da bi slavlje Dubičanima protiv domaćeg Veleža potvrdio Berilo u finišu meča.

Uspješna u gostima bila je i Drina. Zvorničani su do pobjede protiv Ljubića u Prnjavoru stigli pogotkom Mihajla Jelića u 48. minutu.

Izvor: Promo/FK Drina Zvornik

Romanija je do pobjede nad Kozarom stigla nakon preokreta. Poveo je tim iz Gradiške golom Petkovića, da bi Pekić početkom nastavka donio izjednačenje Paljanima. Da tri boda ostanu na Palama pobrinuo se Lukas golom u 77. minutu.

U duelu nekadašnjih premijerligaša Rudar Prijedor ubjedljivo je slavio protiv Alfa Modriče 3:0, pa nekadašnji šampion i dalje ostaje u zoni ispadanja.

"Rudare" je do trijumfa vodio dvostruki strijelac Da Silva, dok je treći gol djelo Patrika. Tim iz Prijedora sada je drugoplasiranim Laktašima prišao na bod.

Sutjeska i BSK odigrali su poljednji meč danas, a Fočaci su pod svjetlošću reflektora slavili 2:0. Strijelci su bili Mihajlović i Blagojević.