Kraj bajke njemačkog niželigaša! Izbacivali velikane pa ih zaustavio drugoligaš u polufinalu

Autor Haris Krhalić

Koban u Kupu za Sarbriken bio je tim koji se bori za opstanak u drugoj ligi.

kajzerslautern Izvor: Sebastian Bach / imago sportfotodienst / Profimedia

Nevjerovatna priča njemačkog trećeligaša Sarbrikena u ovosezonskom izdanju Kupa Njemačke završena je u polufinalu. U prvoj utakmici u kojoj su bili na papiru ravnopravni sa protivnikom doživjeli su poraz od Kajzerslauterna rezultatom 0:2.

Gosti su na Ludvigsparku poveli golom Marlona Riter u 53. minutu nakon asistencije Almamija Turea koji je 15 minuta prije postavio i konačan rezultatom.

Podsjećamo, Sarbriken je do polufinala eliminisao Karlsrue, Bajern, Ajntraht Frankfurt i Borusiju Menhengladbah.

Ekipa Kajzerslauterna, koja se ove godine bori za opstanak u drugoj ligi, imaće priliku osvojiti trofej 25. maja kada će na Olimpijskom stadionu u Berlinu igrati protiv boljeg iz duela Bajer – Fortuna Dizeldorf.

Tim iz Kajzerslauterna je do sada dva puta osvajao Kup Njemačke prvi put 1990, a drugi 1996. godine, dok je posljednji put u finalu igrao 2003. kada je izgubio od Bajerna.