Remi Vojvodine i Crvene zvezde na stadionu "Karađorđe"

Vojvodina Crvena zvezda Superliga prenos uživo livestream Izvor: MN Pess

Remijem bez golova, 0:0, Vojvodina i Crvena zvezda završili su meč koji je bio uzbudljiviji od konačnog rezultata. Domaćin je imao više šansi i bile su konkretnije od pretnji Beograđana. Ipak, pokušaje napadača Vojvodine Kejleba Serija, Andrije Radulovića, Mihaila Ivanovića i veziste Vukana Savićevića zaustavljao je sjajni golman Omri Glazer, koji će na ljeto napustiti Zvezdu.

Sa druge strane, crveno-bijeli su u završnici meča krenuli po pobjedu, a onda je i na toj polovini terena zablistao golman, Marko Carević. "Skidao" je udarce Crnogorac, a posebno se istakao u završnici meča, kada je u nadoknadi Hvangov udarac "iščupao" iz ugla svog gola i izbacio loptu u korner.

Na kraju - remi kojim će sigurno biti zadovoljniji u Zvezdi, nakon što je Milojević napravio nekoliko promjena u odnosu na vječite derbije protiv Partizana. Sa druge strane, Voši će i ovaj bod značiti u daljoj borbi za izlazak u Evropu.

19:26

Kraj utakmice, Vojvodina - Zvezda 0:0

19:22

Golman postaje heroj Voše!

Odlično je Marko Carević odbranio udarac Zvezdinog veziste Hvanga u 92. minutu! Izbio je loptu u korner, svojom najboljom intervencijom na utakmici

19:19

89' Za Zvezdu zaigrao i Šerif Endiaje

U poslednjih nekoliko minuta, u Zvezdinom špicu biće i Šerif Endiaje

19:13

84' Gužva u kaznenom prostoru!

Dragović je pokušao petom da loptu ubaci u mrežu Voše posle centaršuta, ali nije zahvatio loptu kako je hteo.

19:04

74' Katastrofalan prijem Šljivića, umalo šansa za Zvezdu

Posle dugo vremena izgleda akcija Zvezde, lopta ka Šljiviću u "srcu" kaznenog prostora, ali je veoma lošđe primio loptu i odbila se nekoliko metara od njega

18:58

68' I opet Radulović i opet Glazer!

Vukan Savićević sada je dodao loptu Andriji Raduloviću, a on opet nije uspeo da savlada Glazera, koji je sjajno odbranio

18:57

67' Opet šansa za Vojvodinu - Vukan Savićević!

Blokiran je šut bivšeg veziste Crvene zvezde - kapiten crveno-belih Aleksandar Dragović blokirao je njegov udarac

18:50

60' Ponovo preti Seri - Voša mnogo konkretnija!

Napadač Novosađana predvodi napade i imao je u 60 minutu drugu veliku šansu na utakmici, ovog puta posle trka po levoj strani

18:48

58' Ponovo preti Vojvodina- Glazer Brani!

Seri je "povukao" brzi napad domaćih, dodao loptu na desni bok Raduloviću, a njegov šut je neko izblokirao dovoljno da ne lobuje golmana Omrija Glazera.

Izvor: MN Pess

18:39

48' Preti Katai!

Odličan "lažnjak" Zvezdinog lidera, dribling pored Koraća, a onda i odlična odbrana crnogorskog golmana Carevića. Biće korner za Zvezdu

18:18

44' Andrija Radulović napada Zvezdu

Utrčao je Crnogorac po desnoj strani, ubacio loptu u kazneni udarac, a ona je još jednom završila u korneru. Zapažen nastup nekadašnjeg igrača Zvezde

18:08

34' Vojvodina trese stativu Zvezdinog gola!

Seri je utrčao po levoj strani, "probio" Mimovića, a onda zatresao stativu Zvezdinog gola. Glazer je bio na mestu, ali da je napadač Vojvodine bio samo malo precizniji, ni Izraelac ništa ne bi mogao da uradi

17:45

13' Preti i najbolji igrač Vojvodine!

Efikasni centarfor Vojvodine Mihailo Ivanović šutirao je praktično iz "mrtvog" ugla po desnoj strani, a Omri Glazer je odbranio i izbio loptu u korner. Prva šansa domaćina

17:45

Ivanić za Stamenića - pored gola!

Prva pretnja Zvezde po gol domaćih! Mirko Ivanić protrčao je pored Lazarevića po levoj strani, dodao do Stamenića, a lopta je posle njegovog udarca zakačila Kataija.

17:43

10' Miran start meča

Po lepom vremenu u Novom Sadu nema uzbuđenja na startu derbija. Publika sa zapadne tribine zviždi i dobacuje Mirku Ivaniću, asu Zvezde kome ni posle pet godina ne praštaju prelazak na "Marakanu" iz BATE Borisova

"ZVEZDA NEĆE BITI OPUŠTENA"

Trener Vojvodine Božidar Bandović ne smatra da će Beograđani biti rasterećeni na terenu "Karađorđa". "Ne mislim da će Zvezda biti opuštena jer je blizu titule. U velikim klubovima uvek je pritisak veliki i oni će želeti da se prikažu najbolje što mogu, posebno znajući njihovog trenera i da neće biti kalkulacija", istakao je Bandović.

16:40

Zvezda opet bez Kange, ne igra ni Endiaje

Kreator igre crveno-belih Gelor Kanga ponovo kreće meč sa klupe, a u odnosu na derbi promena je to da je Aleksandar Katai starter protiv tima u kojem je ponikao. Takođe, u početnih 11 gostiju je i mladi Ognjen Mimović, kao i Uroš Sremčević, koji će biti najistureniji napadač umesto Šerifa Endiajea

Zvezda odmakla Partizana, u ovim mečevima "overava" titulu

Crveno-beli na šest kola do kraja imaju ogromnih 10 bodova prednosti, pa će u narednim utakmicama igrati za to da i teoretski odbrani titulu: