Ispadaju iz lige, a šampionu su nanijeli jedina dva poraza u sezoni: Sasuolo - Interova noćna mora!

Na 35 prvenstvenih utakmica "nerazuri" doživjeli samo dva poraza, oba od Sasuola, koji je tri kola prije kraja sezone u zoni ispadanja.

Sasuolo Izvor: Elisabetta Baracchi / Zuma Press / Profimedia

Nevjerovatna situacija u italijanskoj Seriji A.

Fenomenalni Inter dominantno je osvojio titulu u italijanskom prvenstvu, a tim Simonea Inzagija, nakon što je i matematički potvrdio "skudeto", može sebi da dozvoli luksuz da se opusti u finišu sezone.

Ipak, nestvarna je činjenica da su "nerazuri" ove sezone na 35 prvenstvenih utakmica doživjeli samo dva poraza - oba od Sasuola, kluba koji je tri kola prije kraja u zoni ispadanja.

Očigledno je da Inzagijevom timu nikako ne prija klub sa "Mapei" stadiona, koji je večeras minimalnim trijumfom pred domaćom publikom stigao do izuzetno vrijedna tri boda, sa kojim nastavljaju borbu za opstanak.

Nakon večerašnjih 1:0, izjednačio se Sasuolo bodovno sa Udinezeom, dok su Verona, Frozinone i Empoli udaljeni dva boda.

Ove sezone sjajni Arman Lorijente donio je prednost, ispostaviće se i pobjedu domaćinu u 20. minutu, a gosti su bili blizu izjednačenju u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Ipak, tada je zbog ofsajda poništen gol prvog strijelca Lautara Martineza, pa je Argentinac ostao na dosadašnja 23 gola.

Očekivao se pritisak gostiju u nastavku, ali su "zeleno-crni" odoljeli i drugi put ove sezone bacili na koljena novog šampiona Italije.