Suarez izveo čudo, drama na Kopa Americi: Gol u posljednjim sekundama pa penali, Urugvaju medalja!

Luis Suarez je ponovo, po ko zna koji put, heroj Urugvaja!

Luis Suarez Izvor: Shutterstock

Ne može bez drame na Kopa Americi! Dok se čeka finale između Argentine i Kolumbije i nastup Šakire na poluvremenu kako bi sve malo zaličilo na Superbol, ponovo smo gledali penale. Igrali su Urugvaj i Kanada, bilo je 2:2 (1:1) poslije regularnog dijela meča, a zatim je penalima Urugvaj došao do bronze.

Na samom startu je Rodrigo Bentankur na dodavanje Kaseresa pogodio za 1:0, a već u 22. minutu je bilo 1:1. Ismail Kome je pogodio na asistenciju Bombita, a Fakundo Pelistri je na trenutak doveo Urugvaj u vođstvo u prvom poluvremenu ali mu je gol poništen zbog ofsajda.

Do pred sam kraj je bilo mirno, a onda je Džonatan Dejvid pogodio za 2:1 u 80. minutu. Ipak Luis Suarez je spasio Urugvaj u 92. minutu, nekoliko minuta pred sam kraj kada je pogodio za 2:2. Prešlo se na izvođenje penala gdje su Kanađani pali. Serhio Roše je prvo odbranio udarac Koneu, a onda i Alfonsu Dejvisu i Urugvajci su uzeli treće mjesto.

Posljednji meč Kopa Amerike odigraće Argentina i Kolumbija dva časa poslije ponoći, kada će biti odlučen osvajač ovog turnira.