Tako se postaje šampion Evrope! Mamićeva "zlatna koka" u 90. minutu donijela Španiji titulu

Dani Olmo odigrao ključnu ulogu, ali u odbrani i tako donio Španiji titulu prvaka Evrope.

Dani Olmo spasio Špance u 90 minutu finala Izvor: RTS/Screenshot

Španija je osvojila Evropsko prvenstvo pobijedivši Englesku u finalu u Berlinu 2:1 (0:0), a pored strelaca golova Nika Vilijamsa i Mikela Ojarzabala, heroj pobjede "crvene furije" je i Dani Olmo. Nije ovoga puta Olmo postigao gol niti asitirao svojim saigračima, ali je u 90. minutu izveo potez iste vrijednosti, zbog kog je burno proslavio.

Krenuli su Englezi na sve ili ništa, znali su da nemaju mnogo vremena da bi utakmicu uveli u produžetke, pa su tako probali u 90. minutu poslije kornera. U centru pažnje bio je Deklan Rajs koji je glavom pokušao sa 11 metara, i to dva puta, a Dani Olmo je na gol-liniji stajao i uspio je da skoči i izbaci loptu. Već je bio savladan Simon, međutim nekadašnji igrač Dinama iz Zagreba je još jednom pokazao da je jedan od najboljih na svijetu.

Pogledajte još jednom kako je Dani Olmo zaustavio čist gol Engleske i spriječio da meč ode u produžetke, pa su Španci sasvim zasluženo stigli do titule prvaka Evrope: