Mostarci su danas izgledali kao da igraju protiv milanskog Intera, a ne onog iz Andore.

Inter Eskaldes Velež uživo prenos livestream Konferencijska liga Izvor: Twitter/Inter Club Escaldes

Vjerovali su u Veležu da nakon 1:1 protiv Intera na "Grbavici" mogu popraviti igru i doći do pobjede u Andori koja bi ih odvela u drugo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu, odnosno na novi dvomeč sa AEK-om iz Atine, ali snage za pobjedu nije bilo. Naprotiv...

Izuzetno loše izgledao je tim Damira Čanadija, koji je potpuno nadigran od strane domaćina, koji ih je sasvim zasluženo deklasirao 5:1 (2:0), pa je tako prvi put u istoriji jedan bh. klub eliminisan od rivala iz Andore na međunarodnoj sceni.

INTER - VELEŽ 5:1 (2:0)
/Lopez 44, 45+2, Berlanga 57, 84, Andreu 90+2 - Oreč 53/

Veoma loše izgledali su "rođeni" u prvih 45 minuta. Istina, ni domaćin nije pokazao mnogo, a Mostarci su u 37. minutu imali veliku priliku da povedu. Dosuđen je kazneni udarac za Velež, Nermin Haskić preuzeo je odgovornost i pogodio stativu.

Sve je od tog trenutka krenulo loše za bh. predstavnika, koji je u finišu prvog dijela u pravom "blickrigu" dopustio rivalu da dođe da dva gola prednosti. Dva puta je mrežu Osmana Hadžikića tresao Guljame Lopez.

Izvršio je Čanadi trostruku izmjenu na startu drugog poluvremena, zatim je već u 53. minutu Ante Oreč pogodio i prepolovio zaostatak rivala i činilo se tada da bi Mostarci mogli da se vrate u meč. Ipak, samo četiri minuta kasnije Domi Berlanga povisio je na 3:1 i tu je bio kraj nadama Veležovih fudbalera.

Od tog momenta gostujući igrači kao da su se predali, praktično ništa nije viđeno na terenu do samog finiša, kada je Berlanga drugim golom zapečatio sudbinu Mostaraca. Ni tu nije bio kraj, jer je Saša Andreu u drugom minutu nadoknade i peti put matirao Hadžikića i kompletirao "petardu" u golu mostarskog kluba.

Lošom predstavom na Nacionalnom stadionu Velež je već na prvoj stepenici okončao ovosezonski međunarodni izlet, te se sada može u potpunosti okrenuti domaćim takmičenjima. Trenera Čanadija, koji očigledno nije imao mnogo vremena da se upozna sa ekipom i uigra tim nakon iznenadnog odlaska Deana Klafurića, očekuje mnogo posla.

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

19:56

KRAJ

19:53

90+2' - GOOOL! Andreu je kompletirao "petardu" Intera - 5:1!

19:52

90' - Četiri minuta nadoknade

19:52

90' - Finiš utakmice

19:49

88' - "Požutio" i Martinez

19:48

85' - Berlanga je dobio žuti karton zbog skidanja dresa

19:46

84' - GOOOL! Pogađa i Berlanga

Pravi potop Mostaraca, Berlanga je pogodio za 4:1.

19:42

80' - Izmjene u Interu

Osim izmjena, na meču se praktično ništa ne dešava i čini se da su se fudbaleri Veleža predali.

Andreu mijenja dvostrukog strijelca Lopeza, dok je Sančez zamijenio Alonsa.

19:29

68' - Žuti karton za Oreča

19:23

58' - Lohan umjesto Mlinarića

Četvrta izmjena u Veležu.

19:19

57'- GOOOL! Inter vodi 3:1

Nastavlja se goleada, još jedna lopta završila je iza leđa Hadžikića. Nije dugo trajalo slavlje Mostaraca, ekspresno su fudbaleri Intera stigli do novog pogotka, a strijelac je bio Berlanga.

19:15

53' - GOOOL! Oreč smanjuje na 2:1!

Konačno dobra akcija Mostaraca i gol koji vraća nadu!

Oreč je iskoristio asistenciju Jevtovića, koji je ušao na poluvremenu, te smanjio na 2:1.

19:07

46' - Trostruka izmjena u Veležu

Svjestan je Čanadi da mora nešto mijenjati, tako da se odlučio na trostruku izmjenu odmah na startu drugog poluvremena. Jevtović, Oreč i Mujan su u igri, a izašli su Halilović, Haskić i Suljić.

18:50

- kraj prvog poluvremena -

Izuzetno loših 45 minuta za Velež - promašen penal i dva primljena gola. Moraće tim Damira Čanadija mnogo bolje u nastavku kako bi imao kakve-takve šanse da se vrati u igru.

Izvor: Screenshot

18:46

45+2' - GOOOL! Novi gol Lopeza!

Još jedna izuzetno loša reakcija odbrane Veleža, ponovo pogađa Lopez i u svega nekoliko minuta donosi ogromno vođstvo Interu.

18:45

43' - GOOOL! Inter vodi!

Brzo je Mostarce stigla kazna za promašeni penal. Zaspala je odbrana Veleža, što je iskoristio Lopez i zatresao mrežu gostiju.

18:39

39' - Haskić pogađa stativu!

Nesiguran je bio Haskić prilikom izvođenja kaznenog udarca, šutirao u desnu stranu, ali je pogodio stativu. Propala je velika šansa da Velež dođe do prednosti u finišu prvog poluvremena.

18:37

37' - Penal za Velež!

Feher je srušio Šikala, skrivio jedanaesterac i pritom zaradio žuti karton.

18:33

33' - Izlazi i Žan-Lik

Nakon Savića, iz igre izlazi i Žan-Lik, koji je očigledno takođe dobio jak udarac i nije u stanju da nastavi meč. Mijenja ga De la Tore.

18:30

29' - Dva žuta kartona za Mostarce

U nepuna dva minuta dvojica fudbalera Veleža zaradili su žute kartone, prvo Halilović, a nedugo zatim i Mlinarić.

18:25

26' - Savić ne može

Savić nakon sudara ipak ne može nastaviti utakmicu. Moraće Čanadi da mijenja, u igri je Bajrić.

18:22

20' - Žestok sudar

Žestok sudar. Ostali su na terenu fudbaler Intera Žan-Lik i Veleža Savić, koji su se sudarili glavama. Čini se da je mnogo deblji kraj izvukao gostujući fudbaler, kojem se nekoliko minuta ukazuje pomoć, a pauza je iskorištena da se igrači oba kluba osvježe.

18:16

Podrška "rođenim"

Velež ima podršku u dalekoj Andori. Na Nacionalni stadion stigla je velika grupa navijača mostarskog kluba, koji daju vjetar u leđa svom timu.

18:14

12' - Mlinarić prijeti

Novi napad Veleža, sada je šutirao Mlinarić, ali ponovo brani Munjoz. Mostarci konkretniji za sada, ali nema promjene rezultata.

18:02

2' - Prilika za Velež

Zaprijetio je Velež u drugom minutu meča, Haskić je šutirao, ali direktno u golmana domaćih Munjoza.

18:00

1' - Počeo je meč u Andori

17:15

Najava

Pogledajte šta su u najavi današnjeg meča poručili Mostarci...

17:01

Dvije izmjene kod Veleža, jedna kod Intera

Trener Veleža Damir Čanadi u odnosu na prvi meč napravio je dvije izmjene u početnom sastavu. Umjesto Hrkaća u odbrani će zaigrati Savić, dok je u napadu Haskić zamijenio Mujana.

Mijenjao je i trener Intera Otger Kanalis Ćifro, koji je odabrao Buarmu umjesto Kabaljea.

16:59

SASTAVI:

• VELEŽ: Hadžikić, Išasegi, Savić, Okeke, Šturm, Halilović, Pršeš, Šikalo, Mlinarić, Haskić, Suljić. Trener: Damir Čanadi.
  • INTER: Munjoz, Tores, Puentes, Feher, Alonso, Galjego, Berlanga, Lopes Elo, Buarma, Žan-Lik, Lopez. Trener: Otger Kanals Ćifro.
16:56

Sudija

Meč sudi Alan Kijas iz Austrije, sa pomoćnicima sunarodnicima Andreasom Vičnigom i Štefanom Pihlerom. Četvrti sudija je Aleksander Harkam, takođe iz Austrije.