Velež Inter uživo prenos livestream Konferencijska liga

Moraće "rođeni" mnogo bolje u revanšu u Andori narednog četvrtka ukoliko žele na megdan grčkom AEK-u.

Velež Inter uživo prenos livestream Konferencijska liga Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Ništa od prednosti za Velež pred revanš protiv Intera za osam dana u Andori.

Ušli su Mostarci kao favoriti u prvi meč kvalifikacija za Konferencijsku ligu, ali nisu prikazali mnogo toga. Naprotiv, gosti iz Andore bili su konkretniji i na kraju sasvim zasluženo stigli do remija na "Grbavici", koji im pruža realne šanse da se plasiraju u narednu fazu.

VELEŽ - INTER 1:1 (0:1)
/Elzio Lohan 65 - Lopes Elo 34/

Prilično bojažljivo "rođeni" su otvorili meč, a iako su gosti igrali u poprilično zatvorenoj formaciji (5-4-1), pokazali su mnogo više u prvih 45 minuta, te zasluženo na odmor otišli s prednošću.

Inter Eskaldes poveo je u 34. minutu, kada je odbrana Mostaraca "zaspala", što je kaznio Lopes Elo, iskoristivši asistenciju Žan-Lika.

I prije i poslije tog gola tim iz Andore iznenađujuće dobro stajao je na terenu, dok su izabranici Damira Čanadija, kojem je večerašnji susret bio zvanični debi za Velež, pokušavali iz daljine - bezuspješno.

Tek u nastavku, kada su "proradile" izmjene, Velež je došao do svoje igre i zasluženog izjednačenja. Elzio Lohan, koji je prošlu sezonu proveo na pozajmici u Veležovom imenjaku iz Nevesinja u Prvoj ligi Republike Srpske, samo što je ušao u igru iskoristio je proigravanje drugog "rezerviste" Oreča i pogodio za 1:1.

Uzvratili su vrlo brzo gosti, kapiten Galjego je pogodio stativu. Do kraja je viđeno još po nekoliko solidnih prilika na obje strane, ali se rezultat nije promijenio.

Revanš susret na Nacionalnom stadionu u Andora la Veli na programu je 18. jula od 18 časova, a pobjednik dvomeča Velež - Inter u drugom kolu kvalifikacija igraće protiv grčkog velikana AEK-a (25. jula i 1. avgusta).

NAJAVA MEČA:

Mostarski Velež večeras igra prvi zvanični meč u novoj sezoni.

Rival "rođenim" u prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu je Inter Eskaldes, vicešampion Andore, a iako se radi o protivniku iz fudbalski egzotične evropske zemlje, novi trener Mostaraca Damir Čanadi bio je izuzetno oprezan u najavi večerašnjeg susreta.

Iako svi očekuju da bh. klub prođe u narednu rundu kvalifikacija, nema sumnje da će Velež imati ozbiljan zadatak u ovom dvomeču.

Peti put klub iz Andore igra na međunarodnoj sceni, a u dosadašnjih 14 duela u kvalifikacijama za Ligu šampiona, Ligu Evrope i Konferencijsku ligu upisao je pet pobjeda, dva remija i sedam poraza.

Duel na sarajevskoj "Grbavici" počinje u 20 časova, a detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

21:58

KRAJ

21:56

90+5 - Žuti karton za Šturma

21:53

90+2' - Jevtović!

Velika prilika za Mostarce u 92. minutu. Jevtović je dobro šutirao, ali golman Intera šalje loptu u korner. Bio je Velež sada vrlo blizu da povede.

21:50

90' - Sedam minuta nadoknade!

21:47

87' - Ofanzivna promjena u Veležu

Bajrić u igri umjesto Suljića.

21:44

84' - Dvostruka izmjena u timu Intera

Sančes mijenja Puentesa, a Andreu Žan-Lika.

21:38

77' - Nova izmjena kod Veleža

Jevtović u igri umjesto Pršeša.

21:32

71' - Zamalo 2:1

Dobra kombinacija fudbalera Veleža kod prekida, na kraju je Haskić ispratio centaršut, šutirao glavom, ali nije bio precizan. Lopta je završila iznad prečke Interovog gola.

21:31

70' - Prvi žuti karton

Puentes je prvi igrač sa javnom opomenom večeras.

21:28

68' - Stativa!

Bio je Inter sada blizu da stekne novu prednost, ali je kapiten Galjego pogodio stativu.

21:27

65' - GOOOL!!! Vraća se Velež!

Pogodio je trener Veleža sa izmjena. Dvojica fudbalera koji su nedavno ušli u igru kreirali su akciju za izjednačenje. Oreč je asistirao Elziju Lohanu za 1:1.

21:24

64' - Izmjene

Išasegi izlazi kod Veleža, a u igri je Oreč, dok je Elzio Lohan zamijenio Halilovića. Kod Intera meč je završio Tores, a u igri je De la Tore. Takođe, Berlanga je izašao, a u igri je Martines.

21:20

59' - Ne pogađa ni Mujan

Krenuo je Velež ofanzivnije, sada je i Mujan bio u prilici, ali nema promjene rezultata.

21:17

57' - Haskić neprecizan

Još jedan pokušaj Mostaraca iz daljine. Haskić je sada šutirao sa nekih 25 metara, ali ni on nije bio dovoljno precizan. Ostaje 0:1 na "Grbavici".

21:12

51' - Izlazi strijelac jedinog gola

Izmjena u gostujućem sastavu. Iz igre je izašao strijelac jedinog gola Lopes Elo, a mijenja ga Buarma.

21:07

47' - Šansa za Mujana

Prijete Mostarci već u drugom minutu nastavka, ali Munjoz nije imao problema da odbrani šut Mujana.

21:06

46' - Izmjena odmah na startu

Trener Veleža odmah na startu drugog dijela vrši prvu izmjenu. Haskić je zamijenio Mlinarića.

21:03

Komentar pomoćnog trenera Veleža Avde Kalajdžića nakon završetka prvog poluvremena

20:50

45+3' - Kraj prvog poluvremena

Izuzetno loše poluvrijeme mostarskog tima, Inter zasluženo ima gol prednosti na "Grbavici"

20:45

45' - Nadoknada - tri minuta

20:40

38' - Zvižduci za fudbalere Veleža

Razočarali su fudbaleri Veleža u prvih 30-ak minuta, zbog čega su dobili zvižduke sa tribina "Grbavice" od strane svojih navijača, koji su očigledno nezadovoljni prikazanim do sada na terenu.

20:36

33' - GOOOL!!! Inter vodi na "Grbavici"

Tim iz Andore zasluženo vodi protiv Veleža!

Odigrali su gosti sjajnu akciju, potpuno je "ispala" odbrana Mostaraca, što je kaznio Lopes Elo i nakon asistencije Žan-Lika zakucao loptu u mrežu nemoćnog Hadžikića.

20:19

17' - Najbolja prilika - za goste!

Velika greška Pršeša, koji je uputio loš pas, presjekao ga je Berlanga, ali nije bio precizan. Propala je najbolja prilika na utakmici do sada.

20:17

15' - Ponovo Pršeš

Novi pokušaj Pršeša, lopta sada ide preko gola. Ostaje 0:0, otvorena igra na obje strane.

20:11

9' - Ponovo prijeti Inter

Odmah akcija na drugoj strani terena, Lopez se našao pred golom Veleža, ali iz teške pozicije nije uspio dobro da zahvati loptu i ona je otišla u gol-aut.

20:10

8' - Pršeš iz daljine

Odlučio se sada Pršeš na šut sa velike udaljenosti, ali nije bio precizan. Šutirao je sa 30 metara pored gola.

20:02

1' - Prijete gosti

Odmah na startu meča, na isteku prvog minuta, prilika za Inter, ali Galjego je šutirao visoko preko gola.

20:00

1' - Počinje duel na "Grbavici"

19:35

Formacije

Ovako formacijski izgledaju timovi Veleža i Intera:

Izvor: UEFA.com/printscreen

Očigledno da tim iz Andore na teren "Grbavice" izlazi sa jasno defanzivno orijentisanim sastavom.

19:24

Velež, pa Borac

Fudbaleri Veleža prvi će na teren od bh. klubova ovog ljeta, duel sa Interom počinje u 20 časova, a 60 minuta nakon njih, na zeleni travnjak izlaze i fudbaleri Borca. Šampionu BiH prvi rival na putu ka Ligi šampiona je albanska Engatija, a i taj meč možete pratiti UŽIVO na našem portalu.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

19:00

SASTAVI:

• VELEŽ: Hadžikić, Išasegi, Hrkać, Okeke, Šturm, Pršeš, Halilović, Šikalo, Mujan, Mlinarić, Suljić. Trener: Damir Čanadi.
  • INTER: Munjoz, Tores, Puentes, Feher, Kabalje, Galjego, Berlanga, Lopes Elo, Alonso, Žan-Lik, Lopez. Trener: Otger Kanals Ćifro.
18:35

Šanse 50:50

"Znamo da smo Velež i da smo veliki klub u BiH. Ne vidim da moramo proći, mislim da svi igraju i treniraju i pokušavaju pobijediti utakmicu. Moramo respektovati, mislim da su šanse 50:50. Možemo pokazati koliko smo daleko fizički i taktički, koliko možemo našu ideju igre držati. To su meni bitne stvari. Ja ću puno odgovora dobiti o tome kakva je ekipa stvarno. U tome, moramo i pobijediti. To su neke stvari koje želimo. Ekipa ima pozitivan karakter. Dugo sam u fudbalu, vodio sam dosta ekipa, ali u tako kratkom periodu nisam puno puta doživio da jedna ekipa gleda da to tako izradi, ideju igre. Mislim da su to dosta dobro prihvatili. Sa pozitivnom energijom idemo u utakmicu, a onda je možemo analizirati. Opet će se priključiti jedan-dva igrača. Nismo ni mogli staviti sve na listu. Stvarno mi je žao. To je isto bila bitna situacija. Moramo se naći, to je to", rekao je u najavi meča trener Veleža Damir Čanadi, a prenosi Sport1.

18:17

Ko sudi?

Danski arbitar Jakob Karslen biće prvi sudija večerašnjeg dvoboja, a pomagaće mu sunarodnici Jesper Dal i Martins Markus. Četvrti sudija je Mads Kristofersen, takođe iz Danske.