Partizan jedva pobijedio sa igračem više: Saldanja u 93. minutu spasio crno-bijele!

Sve je izgledalo kao da će Partizan kiksnuti, ali na kraju je Mateuš Saldanja spasio crno-bijele i donio im prva tri boda u sezoni!

partizan napredak superliga srbije Izvor: MN PRESS

Partizan se mučio, ali je pobijedio na startu Superlige Srbije! U prvom kolu su igrali sa Napretkom na stadionu "JNA" kao gosti i pobijedili su 1:0 golom Mateuša Saldanje u 93. minutu!

Mateja Stjepanović je odigrao dupli pas sa Brazilcem, a onda je Saldanja ubacio loptu u mrežu! Potom je zaradio i žuti karton zbog skidanja dresa prilikom proslave.

Gosti iz Kruševca su od 67. minuta igrali sa igračem manje nakon što je crveni karton zaradio Miloš Toševski.

Pregrubo je startovao s dvije noge na Miloša Đurđevića, mogao je čak i da ozbiljno povrijedi igrača crno-bijelih, pa mu je sudija pokazao put u svlačionicu. VAR je takođe pregledao detalj i potvrdio odluku arbitra.

Vrijedi napomenuti i da je loža na stadionu JNA od danas ponijela ime proslavljenog golmana iz Mostara Ivana Ćurkovića, kao i da su se najvatrenije pristalice Partizana vratile na tribine poslije bojkota dužeg od godinu dana.

PARTIZAN: 4-2-3-1 Jovanović - Antić, Mujakić, Marković, Đorđević - Arijaga, Šćekić - Kalilu, Goh, Trifunović - Saldanja

NAPREDAK: 4-2-3-1 Savić - Bukorac, Marinković, Bubanj, Vukajlović - Krstić, Čubra - Bastajić, Tošeski, Stojiljković - Karaklajić