Tri penala, dvije reakcije VAR-a i policijski pas na terenu! Sarajevo u sadržajnom derbiju savladalo Slobodu

Duel starih rivala pripao je domaćima.

Premijer liga BiH Sarajevo Sloboda 3 1  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Drugi meč nedjeljnog programa prvog kola Premijer lige BiH odigrali su na Koševu Sarajevo i Sloboda, a nakon 90 minuta fudbala na najvećem bh. stadionu, bodovima se radovao sarajevski premijerligaš:

SARAJEVO – SLOBODA 3:1 (1:1)
/Gulijašvili 45+9 pen, Đorđević 59, Čataković 69 pen - Husejinović 20 pen/

Ostaće upamćen večerašnji derbi i po tome što je prvi put na jednoj utakmici bh. prvenstva korištena VAR tehnologija, i to dva puta u prvom poluvremenu, ali i po bizarnoj situaciji iz drugog dijela, kada je na teren utrčao policijski pas i prekinuo utakmicu koja je ubrzo nastavljena.

Čak tri penala smo vidjeli na Koševu, a kod dva je glavni arbitar Antoni Bandić iz Gruda morao da pogleda snimak nakon poziva iz VAR sobe.

Treći udarac sa "kreča" viđen je dvadesetak minuta prije kraja, kada je rukom pred svojim golom igrao Adis Hadžanović, nedugo nakon ulaska na teren sa klupe.

Jedanaesterac je u gol pretvorio Hamza Čataković za 3:1, a desetak minuta prije njegovog pogotka jednu akciju bordo tima je krunisao Aleksandar Đorđević nakon što mu se vratila lopta poslije jednog udarca, nakon "bloka" njegovog saigrača Vladana Bubanje.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!