Demirović sa Štutgartom bio na pragu trofeja Superkupa Njemačke, ali se Bajer ponovo "provukao"

Autor Haris Krhalić

Prvu zvaničnu utakmicu u dresu Štutgarta Demirović neće pamtiti po dobrom.

ermedin demirović Izvor: Sascha Schuermann / AFP / Profimedia

Nakon što su prošle sezone osvojili domaći šampionat i DFB Pokal bez poraza u ova dva takmičenja, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slavili su prvoj zvaničnoj utakmici u novoj sezoni.

Apotekari su tako nakon poraza u prošlosezonskom finalu Lige Evrope, upisali trijumf u večerašnjem finalu i to onom Superkupa Njemačke, a do trofeja su stigli nakon boljeg izvođenja penala iako su od 37. minute igrali sa igračem manje, a nakon regularnih 90 minuta rezultat je bio 2:2.

Bajer je dobro otvorio meč i u 11. minutu stigao do prednosti nakon što je pogodio Bonifejs.

Samo četiri minuta kasnije Milo pogađa za izjednačenje nakon asistencije Mitelštata.

U 37. minutu je Terije zaradio crveni karton i ostavio svoj tim sa 10 igrača na terenu. Štutgart do preokreta i prednosti stiže u 63. minutu, a strijelac je bio Undav.

Ipak, kada se činilo da će Štutgart našeg Ermedina Demirovića stići do trofeja ponovo se "ukazao" Patrik Šik koje je pogodio za 2:2 i odveo utakmicu u penale (ne igraju se produžeci).

Nakon što su sigurni sa 11 metara za Štutgart bili Milo i Demirović odnosno Šik i Grimaldo za Bajer, u trećoj seriji Kracig ne pogađa za Štutgart dok sa druge strane bio siguran Garsija. U četvrtoj seriji sigurni su bili Undav i Tapsoba, da bi peti penal promašio Silas što je značilo i kraj nadanja za Demirovića i ekipu.

Bio je ovo peti trofej za Bajer u istoriji, a treći pod trenerskom palicom Ćabija Alonsa kojem je za ovaj podvig trebalo samo 13 mjeseci.